Na väčšine Slovenska bude pršať, niekde hrozia aj búrky či povodne

Búrka v Rudňanoch.
Zdroj: TASR

Pozrite sa, ktorých okresov sa to týka.

Na väčšine Slovenska bude aj v pondelok 22. augusta pršať, hrozia aj búrky. Pre výrazné zrážky vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu prvého stupňa. Netýka sa len Bratislavského a Trnavského kraja. V ostatných krajoch môže miestami a ojedinele spadnúť od 30 až do 50 či 60 mm zrážok.

Zdroj: shmu.sk

"Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity," varuje SHMÚ. Je síce podľa ústavu v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Výstraha pred povodňami

Pre okres Gelnica a Bardejov vydal SHMÚ aj výstrahu prvého stupňa pred povodňami z trvalého dažďa. "Vzhľadom na už spadnuté zrážky a očakávaný dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," informuje SHMÚ.

Zdroj: shmu.sk

Predpoveď na pondelok:

Dnes bude oblačno až zamračené, na mnohých miestach prehánky alebo dážď, ojedinele
aj výdatný. Počasie na našom území ovplyvňuje zvlnený studený front, ktorý sa len pomaly presúva smerom na východ. Najvyššia denná teplota 17 až 22, na severe miestami okolo 15 stupňov. Fúkať bude severozápadný až severný vietor, ktorý v nárazoch môže dosahovať rýchlosť až 55 km/h.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti