Volkswagen obmedzuje produkciu: Do práce dnes nešli desiatky Slovákov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR

Dôvodom je spor s dvoma kľúčovými dodávateľmi.

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) dnes oznámil, že pre nedostatok komponentov obmedzil produkciu až v šiestich závodoch, čo sa dotklo vyše 25.000 robotníkov. Dôvodom je spor s dvoma kľúčovými dodávateľmi. Informovala o tom agentúra Reuters.

V Martine prerušili časť výroby

Tento problém sa už prejavil aj na Slovensku. Volkswagen vo svojom závode v Martine, kde pracuje asi osemsto ľudí, musel prerušiť časť výroby. Automobilka nevie ďalší vývoj predvídať.

"Dodávateľ koncernu Volkswagen prerušil zmluvne dohodnuté dodávky dielov. To vedie k nedostatku dielov vo výrobe. Súd vydal dočasné nariadenie, ktoré zaväzuje dodávateľa k obnoveniu dodávok. Tento záväzok doteraz nebol splnený. Vzhľadom na uvedené skutočnosti reaguje Volkswagen Slovakia v závode Martin riadením prítomnosti zamestnancov, pričom časť výroby komponentov je dočasne prerušená," povedala hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Obnovia rokovania

Volkswagen obnoví rokovania a pokúsi sa dosiahnuť dohodu s dodávateľskými firmami CarTrim, ktorá vyrába poťahy na sedadlá a ES Automobilguss, ktorá dodáva časti prevodovky.

Obe dodávateľské firmy požadujú od VW kompenzácie a tvrdia, že im hrozia straty na tržbách rádovo v desiatkach miliónov eur po tom, ako im VW zrušil kontrakty.

BERLÍN/TASR, mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Volkswagen

Dôležité udalosti