Budú v hlavnom meste herne aj naďalej?

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Celkovo 50-tisíc zmiznutých podpisov dávajú aktivisti nepriamo za vinu prevádzkovateľom automatov.

Tritisíc petičných hárkov proti hazardu je fuč. A magistrát nášho hlavného mesta netuší, kam sa podeli. Petičný výbor obviňuje prevádzkovateľov automatov z krádeže a praktík hodných 90-tych rokov. Tí im odkazujú, aby im dali pokoj, v opačnom prípade ich zažalujú za ohováranie. Nás ale viac zaujímalo, čo to znamená pre Bratislavu - budú alebo nebudú aj naďalej v našom hlavnom meste herne?

Úplný zákaz hazardu v našom hlavnom meste. Aj to si sľubovali členovia petičného výboru od 136-tich tisícov vyzbieraných podpisov Bratislavčanov - čím splnili podmienku na to, aby bola petícia úspešná. Teda až do momentu, kedy si magistrát - ktorému hárky odovzdali všimol poloprázdne škatule, kde boli uložené.

„Nie sú kompletné a časť z nich chýba. Niekto ich sprosto ukradol," hovorí člen petičného výboru Peter Beňa

Celkovo 50-tisíc zmiznutých podpisov dávajú aktivisti nepriamo za vinu prevádzkovateľom automatov.


„My sme minulý týždeň identifikovali že je rozdiel medzi doručeným počtom hárkov a tým, ktorý máme fyzicky k dispozícii," vysvetľuje hovorkyňa bratislavského magistrátu Ivana Skokanová

Dominika Lukáčová, hovorkyňa Asociácie zábavy a hier sa bráni a hovorí, že spájanie prevádzkovateľov s mafiánmi je absurdné. Prevádzkovatelia sa nechcú nechať zatiahnuť do tejto špinavej hry okolo petície.

Majú pre aktivistov jeden jediný odkaz: „Dajte nám už konečne pokoj. Dva roky špiníte naše podnikanie!"

Aktivisti aj magistrát majú ale v rukách naskenované kópie hárkov a preto sa neobávajú, že by úspešnosť petície zmiznutie originálov ohrozilo. A súhlasí s tým aj právnik.

Magistrát v tejto súvislosti podal trestné oznámenie na generálnu prokuratúru na neznámeho páchateľa.

Tak či tak ale teraz musí magistrát originály- aj kópie prepočítať. Ak bude všetko v poriadku a mestskí poslanci nariadenie o zrušení hazardu schvália - licencie na prevádzku herní sa prestanú vydávať od budúceho roka.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Petícia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.