Bratislavská Petržalka má prvú plaváreň, takto to tam vyzerá

Interiér novej plavárne v bratislavskej Petržalke.
Zdroj: TASR

Krstným otcom bol strieborný Matej Beňuš, pre verejnosť otvorí svoje brány až v septembri. Zatiaľ ju testujú dobrovoľníci.

V bratislavskej Petržalke, medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou, otvorili prvú verejnú krytú plaváreň.

Jej oficiálne otvorenie pre verejnosť je však naplánované až na 5. septembra, dovtedy bude plaváreň fungovať v skúšobnom režime. Počas troch dní ju otestuje 300 dobrovoľníkov vyžrebovaných zo zhruba tisícky prihlásených záujemcov.

Zdroj: TASR

Mali by vyskúšať všetky služby ponúkané plavárňou a v rámci krátkeho dotazníka poskytnúť samospráve spätnú väzbu, čo bude treba do oficiálneho otvorenia plavárne opraviť, doladiť či doplniť.

Plaváreň bude otvorená v pracovné dni od 6.00 do 22.00 h a počas víkendov od 8.00 do 20.00 h.

Krstným otcom plavárne sa stal slovenský vodnoslalomár a strieborný olympionik v C1 z tohtoročnej letnej olympiády v brazílskom Rio de Janeiro Matej Beňuš.

Zdroj: TASR

Nová plaváreň má 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový a detský bazén, whirlpool pre relax v horúcej vode, saunový svet, soláriá aj možnosť malého občerstvenia. Denná kapacita plavárne je okolo 600 návštevníkov, ročné náklady na prevádzku plavárne sa odhadujú približne na 600-tisíc eur.

Základný kameň petržalskej plavárne položili začiatkom júla 2014. Podľa vtedajších plánov ju mali kolaudovať minulý rok v apríli, projekt však zbrzdili nečakané veci v zemi. V plánoch nebola zakreslená stará kanalizácia, ktorú museli odstrániť, a prekládka vodovodu bola tiež umiestnená na inej trase, ako to vyznačili bratislavské vodárne. Práce na plavárni boli dokončené vlani v decembri a skolaudovali ju začiatkom augusta tohto roka.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Petržalka

Dôležité udalosti