Plánujete si kúpiť ojazdené auto? Z cien sa vám môže zakrútiť hlava

Ilustračná snímka.
Zdroj: Joinmepic/shutterstock.com

Týchto áut od našich majiteľov je na Slovensku rekordne málo. Dôvod treba hľadať v minulosti.

Plánujete si kúpiť ojazdené auto? Možno budete poriadne prekvapení. V autobazároch je totiž málo ojazdených vozidiel. Predajcovia preto začali prepisovať cenníky niektorých starších áut smerom nahor.

Peter Prétyi predáva každý mesiac okolo 70 ojazdených áut. Najrýchlejšie sa mu míňajú autá kúpené na Slovensku. „Je vždy záujem o päť i šesťročné autá, ktoré niekde končia lízing a sú v tom najlepšom veku na druhoradý predaj," myslí si.

Týchto áut od našich majiteľov je na Slovensku rekordne málo. Dôvod treba hľadať v minulosti. V roku 2009 u nás skončilo tzv. šrotovné. Po štátnych dotáciách sa u nás predaj áut poriadne prepadol.

Podľa analytika sa u nás predalo o 30 percent menej takýchto áut. A práve takéto autá teraz po rokoch chýbajú v autobazároch. Obchodníci si tak môžu zapýtať za staršie vozy kúpené na Slovensku viac peňazí.

Napríklad päťročná Škoda Octavia v dobrom stave stála pred pol rokom približne 7 500 €. Dnes sa jej cena môže vyšplhať o 500 eur vyššie.

Podľa odborníka však nehrozí, že by bolo v autobazároch málo áut. Predajcovia totiž výpadok áut zo Slovenska zaplnili dovezenými ojazdenými vozmi zo zahraničia.

Téme sa venoval Lukáš Zuzelka, ktorý nakrútil reportáž.


BRATISLAVA/Lukáš Zuzelka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kúpa

Dôležité udalosti