Domáce

Milan mal exekútorovi zaplatiť dlh takmer 5000 eur: Priniesol ich v jednocentovkách

Takmer 5000 eur v jednobankovkách
Takmer 5000 eur v jednobankovkách Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom

Exekútor aj banka tieto peniaze odmietli prijať.

Milan z Detvy mal exekútorovi zaplatiť dlh vo výške takmer 5000 eur. Jemu sa to však zdalo nespravodlivé, a tak sa snažil na problém poukázať naozaj netradičným spôsobom. Celé sumu na protest doniesol v jednocentovkách.

„Exekútor, súdruh Debnár z Detvy, dal na mňa protizákonne exekúciu počas súdnych jednaní. Jeho zamestnankyne súhlasili, aby som ju vyplatil v hotovosti. Je vraj jedno či v bankovkách alebo v minciach," napísal Milan na sociálnej sieti s tým.

Exekútorovi sa však takáto forma nepáčila a jednocentovky odmietol prijať.

„Povedal som tomu pánovi, aby mi peniaze vložil na účet. Ja nemám žiadne prístroje ani prostriedky na to, aby som si overoval počet alebo pravosť mincí. Navyše, s vkladom hotovosti sú spojené nemalé poplatky pre veľké množstvo mincí," povedal pre Aktuality.sk exekútor Ján Debnár z Detvy.

Milan išiel následne do banky, kde ho podľa jeho slov aj tá odmietla. „Teta pokladníčka prišla z obedu po viac ako hodine a peniaze odmietla prijať," doplnil.

Nakoniec na druhý deň Milan priniesol sumu v papierovej forme. „Ten pán prišiel na druhý deň a dal mi peniaze v papierovej podobe. Ja som ich potom vložil do banky s poplatkom 1,30 eur, namiesto 460, ako by to bolo za mince. A to bolo všetko, tým pádom som ukončil exekučné konanie," povedal pre portál Debnár.

Ešte vám dĺžime odpoveď, ako vyzerá asi 5000 eur v jednocentovkách. „4648,07 eur v hotovosti je 930 vreciek a váha viac ako 1000 kg," uzavrel Milan.DETVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.