September sa blíži. Zoznam pomôcok, ktoré potrebuje prvák do školy

Školské pomôcky
Zdroj: TV Markíza

Školy rozdávajú iba učebnice.

V ére socializmu sme ich dostávali, dnes ich musia zaplatiť rodičia. Hovoríme o školských potrebách. Týždeň pred začiatkom školy je najvyšší čas vybrať sa na nákupy.

Aby ste nekupovali zbytočnosti, overte si, či škola nedisponuje presným zoznamom pomôcok, aby ste sa vyhli nákupu zbytočností. My sme nakupovali pomôcky podľa zoznamu, ktorý sme našli na internetovej stránke Základnej školy Ostredková v Bratislave.

Toto je základná výbava pre prváčika:

- zakladač do triedy (deti si budú do neho odkladať svoje pracovné zošity)

- zošity: 8ks na slovenský jazyk a prírodovedu č. 511 (bez okrajov), 2ks na matematiku č. 513 (bez okrajov), 1ks notový zošit č. 51, 1ks veľký čistý zošit č. 440, 1ks malé zrkadielko č. 624. Každý zošit a učebnicu je potrebné obaliť a podpísať.

- peračník a v ňom: modré pero, 2 ks mäkké ceruzky, guma, pravítko 15 cm, nožnice, pastelky (12 farieb).

- na výtvarnú výchovu - kufrík alebo škatuľu od topánok. Ďalej budete potrebovať vodové farby, temperové farby, pohárik na vodu, ploché a guľaté štetce č. 6, č. 8, č. 10, 1 ks tyčinkové lepidlo na papier, 1 ks biele tekuté lepidlo na papier, voskové farbičky, farebné papiere, 20 ks malých výkresov A4, 20 ks veľkých výkresov A3

- na telesnú výchovu - vo vrecúšku, všetko podpísané: biele tričko s krátkym rukávom, krátke nohavice alebo tepláky, mikina, športová obuv

- hygienické potreby: malý uteráčik s uškom na zavesenie (uteráčik podpísať), tekuté mydlo, toaletný papier, malý obrúsok pod desiatu.

Nákup pomôcok nás vyšiel na 102,95 eur.

Zdroj: TV Markíza

Chýba nám tam ešte výbava na telesnú výchovu (30eur) a hygienické pomôcky (do 6 eur). Dobrá rada, nenakupujte perá na písanie. Je veľmi veľa typov, môže sa vám stať, že ho vaše dieťa nakoniec ani nepoužije. Triedna učiteľka by vás mala upozorniť, ktoré preferuje. Nezabudnite aj na prezuvky. Ak sa rozhodnete pre ortopedické, siahnete hlbšie do vrecka. Kvalitná obuv vás vyjde okolo 28 eur.

Kedysi na najmenších školákov čakal balíček zošitov, ceruziek, pasteliek, vodovky, aj pravítko. Komunistická strana v roku 1960 rozhodla, že na školské potreby má nárok každé dieťa bezplatne. Dnes je realita iná, škola dáva len učebnice. Niektoré, napríklad pracovné zošity na výučbu cudzieho jazyka, si však budete musieť prikúpiť.

Pomocnú ruku podávajú samosprávy. Tie rozdávajú prváčikom buď finančný príspevok alebo drobné potreby do školy. Sociálne slabším rodinám môže pomôcť aj úrad práce a rodiny cez rôzne príspevky. Nápomocná je aj charita.

Ide vaše dieťa prvýkrát do školy? Toto všetko by už malo ovládať

Rady, ako eliminovať stresy u prváčika aj rodičov pred nástupom do školy

Realita v slovenskom školstve: Vaše dieťa bude možno učiť angličtinu nejazykár


BTAISLAVA/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pomôcky

Dôležité udalosti