Podnikanie na materskej? Tieto mamičky to dokázali

Matka so synom
Zdroj: Shutterstock.com

Ak aj vám idú ručné práce od ruky, inšpirujte sa.

Narodenie malého bábätka je vždy veľká udalosť. No zároveň jeden z rodičov, ktorý dovtedy riadne prispieval do rodinného rozpočtu, prichádza o zárobok. Bývať a jesť sa ale musí. A tak sa mnohé mamy pokúšajú tiež niečo zarobiť. Ukážeme vám ženy, ktoré využili materskú dovolenku naplno.

Ručne robené výrobky sú v kurze, no a veľa žien a hlavne mám na materskej dovolenke, to využilo. Marianna Fajnorová sa cítila byť nevyužitá. Pomohol jej internet a portál zameraný na ručné práce.

"Začala som najprv svojim deťom nejaké hračky šiť a potom sa to vlastne celé začalo valiť. Potom som si založila svoju zančku. Čiže ja sa v podstate celý deň hrám. Je to úžasné. Je to akože dream job, úplne, že povolanie snov," hovorí Marianna.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Záujemcovia sa teraz ozývajú aj spoza hraníc. Čo ich priťahuje? Nechcú pásovú výrobu. Z ručne vyrobených vecí vraj sála úplne iná energia. Šikovná návrhárka dnes už nie je na materskej a jej vysnívaná práca ju živí.

Veronika si svoj biznis predstavuje podobne. Pri dvoch deťoch šije kabelky a vyrába manžetové gombíky po nociach.

„Tak plánujem, že vlastne teraz to trošku viacej rozbieham. Ja by som sa tomu mohla venovať vlastne naplno," hovorí. Z dvestoeurového rodičovského príspevku by sa žilo ťažko. Ručná práca mamičku baví a rodinný rozpočet drží nad vodou.

„Neviem si predstaviť, že by sme vlastne nemali túto moju činnosť popri manželovom príjme," dodáva.

Aj táto mamička sa k výrobe netradičných anjelikov dostala na materskej. „Výroba takej bábiky trvá zhruba čistého času desať hodín," vysvetľuje Monika Mikulcová. Dnes pracuje, šije, aby sa potešila, aj si niečo privyrobila. Tak ako desiatky ďalších mám, ktoré sa neboja niečo vymyslieť a pomôcť tak aj rodine. „Pred Vianocami som mala veľmi veľa objednávok. To bolo akože tak prilepšenie k tej materskej, kedy naozaj to obdobie je dosť ťažké," tvrdí Monika.

Práca to nie je jednoduchá. Jedna z mamičiek napríklad štrikuje hračky len vtedy, keď má dobrú náladu, aby do nich nedávala negatívnu energiu. Všetky mamy sú však úžasným príkladom pre ďalšie nasledovníčky. Porozmýšľajte, čo dokážete. Možnože aj z vás budú šikovné podnikateľky.


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.