Predáva dom prostredníctvom súťaže: Po krku mu ide Tipos aj finančná správa

Rodinný dom, ktorý chce majiteľ predať
Rodinný dom, ktorý chce majiteľ predať Zdroj: TV Markíza

Vyhlasovateľ súťaže stále tvrdí, že žiaden zákon neporušil.

Tento rodinný dom, v ktorom býva s manželkou a dvoma deťmi chce pán Martin predať prostredníctvom súťaže, ktorú, ako tvrdí, vyhlásil vo forme verejného prísľubu.

Z tých, ktorí si kúpia akýsi súťažný lístok, vyžrebuje troch výhercov. Finančnej správe sa to ale nepozdáva. Spolu s odborníkmi z ministerstva financií hovoria, že ide o lotériu, ktorá nemá licenciu.

„Ja si myslím, že to nie je pravda a ja si stojím za svojim, že to hazardná hra nie je a nato licenciu nepotrebujem," povedal vyhlasovateľ súťaže Martin Krajňák.

Právnik si už taký istý nie je. Tvrdí, že rozdiel medzi lotériou a verejným prísľubom je v takzvanom prvku náhody.

„Keď ja vyhlásim verejný prísľub, znamená to, že ktokoľvek prvý splní tieto podmienky, ja som povinný mu dať tú odmenu, ku ktorej som sa zaviazal. Pri lotérii však máme prvok náhody, záleží, či budem vyžrebovaný alebo nie," ozrejmil právnik Martin Friedrich.

„Čo to žrebovanie? No tých troch ľudí nejako vyžrebovať musím, to je jediné čo možno pripomína hazardnú hru," doplnil Krajňák.

Stávková spoločnosť Tipos podala pred časom aj trestné oznámenie. Finančná správa zas rozbehla správne konanie. O podrobnostiach však mlčí.

„K tomuto prípadu nie je možné poskytovať bližšie informácie a to z dvoch dôvodov. Ten prvý je, že ide o daňové tajomstvo a ten druhý, že stále nie je ukončené správne konanie," vysvetlila hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková.

„Tento prípad podľa môjho osobného názoru je obchádzanie zákona," povedal právnik. Ak podľa zákona na Slovensku niekto prevádzkuje nelegálnu lotériu, hrozí mu mastná pokuta. „Finančná správa mu uloží pokutu v rozmedzí od 16-tisíc do 100-tisíc eur," doplnila Macíková.

„Určite neupustím, ja si stojím za svojim," vyhlásil Krajňák.

Na to, aby bola celá súťaž platná, potrebuje pán Martin predať 20-tisíc žrebov. Zatiaľ ich však minul len 140. „Myslím si, že ľudí odrádza trestné oznámenie od Tiposu a to, že FS vydala stanovisko, že prevádzkujem hazardné hry bez licencie," uzavrel vyhlasovateľ súťaže.KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Finančná správa

Dôležité udalosti