Osvedčené recepty, ako zachránite vlasy zničené chlórom, slnkom a slanou vodou

Po zime si zničené vlasy zaslúžia regeneráciu.
Zdroj: Shutterstock.com

Kým my sme v lete oddychovali, naše vlasy dostávali poriadne zabrať, a preto by sme im najmä teraz na jeseň mali dopriať viac starostlivosti ako zvyčajne.

Chlór, slaná voda, slnko. Aj týmto agresorom boli cez prázdniny vystavené naše vlasy. Po lete sú väčšinou oslabené natoľko, že by ste si ich najradšej ostrihali. No prv, než siahnete po nožniciach, vyskúšajte osvedčené recepty, ako ich zachrániť.

UV žiarenie spolu s kyslíkom uvedie do pohybu oxidačný proces. Na ten vlas reaguje rovnako, ako by ste naň vyliali peroxid. Vlas sa poškodzuje, stráca proteínovú štruktúru a láme sa.

Kým my sme v lete oddychovali, naše vlasy dostávali poriadne zabrať, a preto by sme im najmä teraz na jeseň mali dopriať viac starostlivosti ako zvyčajne.

Pozor najmä na farbenie vlasov. Po lete je vhodné do farby namiešať špeciálne prípravky. Treba sa poradiť s kaderníčkou.

"Sú to rôzne oleje, či farbiť jemnejšie a keď tak urobiť zábal, kúru, sú aj vpekávacie kúry, ktoré sa zapečú žehličkou - skôr by som tým vlasom dávala ako brala," hovorí profesionálna vizážistka.

Kúry sú profesionálne aj domáce. "To vajíčko s tým olejom olivovým to každá gazdinka pozná," hovorí kaderník. "Neobalí to vlas zvnútra, tie naše kadernícke veci vlasy vyživujú aj zvnútra," hovorí zase kaderníčka Romana.

Okrem kúr si vlasy pochutia aj na vitamínoch z jedla ako je losos, listová zelenina, vajcia, brokolica či fazuľa.BRATISLAVA/ TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme My ženy

Dôležité udalosti