Slováci hodnotili poisťovne, toto ich trápi najviac

Hodnotenie poisťovní
Zdroj: TV Markíza

Poisťovňa chcela preplatiť len časť koberca, pretože zvyšok koberca sa ešte použiť dá.

Zbytočné papierovanie, neuznané poistné udalosti či neochota personálu. V celonárodnom prieskume sa Slováci prvýkrát vyjadrili o kvalite služieb poisťovní a prezradili, s čím sú najviac nespokojní.

Keď potrebujete niečo vybaviť, tak to chcete urobiť rýchlo a jednoducho. Nehovoriac o službách, za ktoré si platíme. Paradoxne, cena poistiek či výška poplatkov nie je to, čo klientov slovenských poisťovní najviac trápi.

Najviac kritizovali plnenie poistenia

„Najvyššia miera nespokojnosti bola s plnením poistenia, veľmi zle vyšli pobočky poisťovní aj procesy ohľadom riešenia poistných zmlúv. Jednoducho papierovačky a byrokracia," uviedol Tomáš Rosputinský, generálny riaditeľ Staffino.

Ľudia sa musia prehrýzť cez množstvo žiadostí a tlačív, aby im poisťovňa vyplatila peniaze, no neskôr zistia, že pre nejaké procesné pravidlo alebo chybe na ne nemajú nárok. V prieskume klienti priznali zopár perličiek.

Pomôc by mohli moderné technológie

„Poisťovňa chcela preplatiť len časť koberca, pretože zvyšok koberca sa ešte použiť dá. Alebo poškodený zámok na aute bol vymenený len jeden, lebo ostatné fungovali. Veľmi zaujímavé bolo aj podmienenie preplatenia poistenia doložením receptu na lieky, ktorý sa odovzdáva v lekárni," povedal Rosputinský a dodal: „ Slováci odporúčajú tie procesy zjednodušiť a univerzálnejšie nastaviť vo všetkých poisťovniach a zapojiť modernejšie technológie."

Svoj názor na poisťovňu môžete vyjadriť už teraz cez špecializovaný hodnotiaci systém Staffino. Stačí si vybrať svoju poisťovňu.BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hodnotenie

Dôležité udalosti