Takto si určite koniec šichty nepredstavoval. Domov šiel surovo dobitý

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muž (71), ktorý strieľal na Roberta Fica, sa v minulosti stal obeťou útoku. Vtedy pracoval ako pracovník bezpečnostnej služby. V tomto článku sa nachádza reportáž z roku 2016.

Takto sa jeho služba nemala skončiť, 63-ročný pracovník súkromnej bezpečnostnej služby sa po dlhej šichte v obchodnom dome dočkal surovej bitky. Tešil sa, že bude mať voľno. Namiesto toho išiel do postele ubolený a s modrinami. 

Prečítajte si tiež:

Napadnutý ako člen SBS

Juraj Cintula dohliadal na poriadok v nákupnom centre v Leviciach. Podvečer do obchodu vošiel mladý muž s priateľkou.

„On bol nadrogovaný. Z regálov začal vyhadzovať kurence na zem, potom začal s nimi žonglovať," opisuje incident SBS-kár Juraj Cintula.

Mužovo výstredné správanie sa tým ale neskončilo. Predavačky zavolali ochranku. Výtržníkovi vraj slušne dohováral.

„Bol vulgárny, žiadna úcta k šedinám, myslel si, že čo mi môže starý," hovorí Cintula.

SBS-kár napokon chytil výtržníka za plece a chcel, aby odišiel. Muž to však zrejme pochopil ako výzvu do bitky. Pána Cintulu začal mlátiť päsťami, kopať, až spadol medzi regály, ľudia sa pozerali, bolo im to nepríjemné. Útočníka po incidente a následnom vypočutí na polícii posadili do policajnej cely.

„Vyšetrujeme to ako prečin výtržníctva. Čakáme ešte na výsledky lekárskych vyšetrení, či to bude aj ako ublíženie na zdraví," dodala policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Cintula mal zranenia na celom tele a nemôže pracovať. Skúsený tréner karate je presvedčený, že SBS-kári by sa mali pred nástupom do takejto práce naučiť aspoň základné techniky sebaobrany.

Napadnutý strážnik nie je zamestnancom obchodu, ale súkromnej bezpečnostnej služby. Jej šéfovia nám povedali, že podľa legislatívy, každý budúci esbéeskár prejde kurzom, kde sú aspoň základy sebaobrany.

Dobitý SBS-kár ešte bude musieť chodiť po lekároch a do práce sa vráti, až keď sa celkom zotaví. Môže to trvať najmenej dva-tri týždne.

Prečítajte si tiež:

Útok na Fica

Juraj Cintula v stredu (15. 5.) strieľal na premiéra Roberta Fica. Padlo niekoľko rán, pričom ich následkom padol predseda vlády na zem. So strelnými ranami v hrudníku a bruchu ho previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. 

Atentát na premiéra Roberta Fica. Padlo niekoľko rán, následne premiér padol k zemi: 

LEVICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.