5 kozmetických pomôcok, ktoré by ste mali hneď vyčistiť

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Ruku na srdce, ako často tieto veci čistíte?

Všetky ženy vedia, že by aspoň raz za týždeň mali vyčistiť štetce, ktoré používajú pri líčení. Ale tu starostlivosť o kozmetické pomôcky nekončí. Zoznam vecí, ktoré by ste mali hneď vyčistiť prináša portál bety.cz. 

1. Kliešte na riasy

Oči sú veľmi citlivým orgánom, a tak nie je ťažké do nich zaniesť infekciu. Pokiaľ nebudete dbať na čistotu kliešťov na riasy, koledujete si o ňu. Preto by ste ich mali vyčistiť aspoň raz za týždeň tampónom namočeným do odličovača alebo dezinfekcie.

2. Pinzeta

Pokiaľ sa o ňu nestaráte, je to "skvelý" zdroj mikróbov. Čistite ju rovnako ako kliešte na riasy.

3. Strúhadlo na očné ceruzky

Zachytávajú sa v ňom časti ceruzky a predstavuje ideálne prostredie pre mikróby. Tie si potom s čerstve zastrúhanou ceruzkou môžete preniesť na očné viečka či pery. Pravidelne ho tak umývajte v teplej vode s mydlom. Nezabudnite ho dobre vysušiť.

4. Kliešte na nechty

Nie je žiadnym tajomstvom, že za nechtami rúk či nôh sa skrýva množstvo špiny. Pokiaľ si nechty striháte, dostane sa špina aj na klieštiky či nožničky. Preto by ste ich mali po každom strihaní opláchnuť vo vode s dezinfekčným mydlom.

5. Žehlička na vlasy

Týka sa to aj kulmy a všetkého, čo sa dotýka vašich vlasov. Nejde ani tak o to, že by ste si žehličkou preniesli na vlasy mikróby, ale čistá žehlička sa o vaše vlasy postará lepšie ako tá, na ktorej sú nalepené vypadnuté vlasy či zvyšky vlasových produktov. V žiadnom prípade ju neumývajte vodou. Namočte tampón do dezinfekcie a odstráňte nečistoty. Predtým, ako ju zapojíte do zásuvky sa uistite, že je úplne suchá.

BRATISLAVA/ bety.cz
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme My ženy

Dôležité udalosti