Aké sú prostitútky na privátoch? Väčšinou obyčajné dievčatá, dokonca aj s červeným diplomom

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Na Slovensku existujú desiatky tajných bytov. Zdržiavajú sa v nich mladé dievčatá, ktoré prostredníctvom inzerátov hľadajú zákazníkov a ponúkajú sexuálne služby.

Prostitúcia sa deje nielen v rôznych kluboch a na ulici, ale aj v privátnych bytoch. O dievčatách, ktoré v nich pracujú, by ste to vo väčšine prípadov nikdy nepovedali. Mnohé z nich sú v bežnom živote nenápadné vysokoškoláčky a ich najbližší ani nemajú tušenie, čo robia. Nasledujúca reportáž pre kontroverzný obsah nie je vhodná pre maloletého diváka.

Na Slovensku existujú desiatky tajných bytov. Zdržiavajú sa v nich mladé dievčatá, ktoré prostredníctvom inzerátov hľadajú zákazníkov a ponúkajú sexuálne služby. Vraj im stačí len zatelefonovať.

Jednej takej sme zatelefonovali. Prezradila nám, že má 25 rokov a takýmto spôsobom si prilepšuje už päť rokov. Mnohé z dievčat, ktoré pracujú na privátoch, si takto zarábajú popri štúdiu.

Ďalšej, ktorá má 20 rokov a sexom sa živí od mája tohto roka, sme sa opýtali, akú školu študuje. "Možno osobne ti poviem, keď prídeš, ale určite nie do telefónu," odpovedala nášmu kolegovi.

"U nás priváty, alebo teda prostitúcia nie je trestným činom. Na druhej strane aj tieto dievčatá si musia uvedomiť, že majú príjem a u nás príjem je zdaňovaný, mali by sa z neho platiť odvody. Ony si tie príjmy nepriznávajú. Samozrejme, že keby sa na to prišlo, môžu mať s daňovým úradom problémy," hovorí advokát Ivan Syrový.

"Ceny sú 20 minút 40 eur, pol hodina 50 eur, hodina 80 eur," prezradila nám jedna z takýchto študentiek svoj cenník.

"Majú zdegenerovaný a zdeformovaný celý názor na sexualitu, na vzťahy. Všetko možno berú cez peniaze, cez bohatstvo, ale práveže pri sexe nemá ísť o toto, má tam ísť o vzťah, o lásku, o niečo pekné," hovorí sexuologička Oľga Jamborová.

Celý biznis vo väčšine prípadov obhospodarujú pasáci, ktorí si zo zisku berú podiel. "Môžeme tu hovoriť o tých, ktorí z toho majú prospech, teda ktorí dohadzujú tieto dievčatá, ktorí z toho berú provízie. V najhoršom prípade je tam až 15 rokov odňatia slobody," hovorí advokát.

Podarilo sa nám stretnúť s mužom, ktorý vlastní niekoľko privátov. Kvôli svojej bezpečnosti na kameru hovoriť nechcel. Priznal však, že ide o mimoriadne výhodný biznis. Jediným problémom je, že potrebuje neustále hľadať nové dievčatá.


Ženu, ktorá vystúpila pred našou kamerou, oslovili rovno na ulici - pred jej vysokou školou. "Dvaja takí mladí muži sa začali prihovárať. Vykľula sa z toho pozvánka do iného mesta, že tam budeme mať k dispozícii byt, dobrý plat. Hovorili, že to bude pravidelný príjem, že budeme mať dokonca pracovnú dobu, čiže oni mali veľmi prepracovaný marketing a z toho čo viem z internátu, som si istá, že niekoho aj našli. Dievčatá, ktoré boli nenápadné, ktoré boli úplne tuctové," hovorí.

A prečo to robia? "Pre peniaze, pre nič iné. To boli normálne slušné dievčatá, z normálnych obyčajných rodín, dokonca niektoré skončili s červeným diplomami," dodala.

Nové dievčatá hľadajú aj na internete. "V období, keď som nemala prácu, mi navrhol, že mi môže pomôcť s tým, že si dobre zarobím a bude to len na pár hodín. Že má jeden taký byt v prenájme, má veľa známych priateľov, klientov. Robia pre neho hlavne mladé, atraktívne baby, ktoré si takto na seba zarábajú," prezradila nám ďalšia žena.

Dievčatám, ktoré pracujú na privátoch, hrozí riziko pohlavných chorôb, vážne ohrozujú svoje zdravie a psychiku. Nikdy totiž nevedia, na akého zákazníka natrafia a čo sa im môže stať.

"U takejto ženy sa môžu stretnúť duševne chorí, pod vplyvom drog a alkoholu, nejakí kriminálnici, násilníci, proste všetok ten výkvet spoločnosti," povedal bývalý kriminalista Matej Snopko.

BRATISLAVA/ Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prostitúcia

Dôležité udalosti