Počasie sa zmení, hlavne ráno

Počasie - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

Cez deň budú celkom príjemné teploty.

Posledný februárový deň nás ničím neprekvapil.

Družica

Počasie bolo pod vplyvom frontálneho systému, ktorý priniesol na Slovensko oblačnosť so zrážkami a to najmä v popoludňajších hodinách. No a v podstate ešte aj zajtra bude počasie u nás pod vplyvom oblasti nízkeho tlaku vzduchu.

Zrážky

Zrážky zajtra očakávame viac na strednom a východnom Slovensku, na juhozápade sa bude už postupne vyjasňovať. Nebudú výdatné, ale iba vo forme slabého dažďa, na horách má slabo snežiť.

Teplota

Oproti dnešnému dňu sa na juhu ešte viac oteplí, preto rátajte s tým, že na juhu bude teplota atakovať až 15-tku.

Vietor

Čo sa týka vetra tak ten sa výraznejšie nezmení, opäť bude silnejšie fúkať iba na juhozápade, a to od juhovýchodu rýchlosťou do 25 km/h, na ostatnom území bude fúkať iba slabý premenlivý vietor.


Nakoniec dnes zmena počasia nebola až taká citeľná ako sa predpokladalo. Spŕchlo naozaj len občas, napr. na Sliači, v Lučenci a v Dudinciach. Niekde dokonca vykuklo aj slnko, naopak na horách zasa trocha zasnežilo. Teplota vystúpila opäť pomerne vysoko: na viacerých miestach bolo 10-11, na východe až do 12 stupňov.

Doprava

V doprave by mal byť zajtra relatívny pokoj. Vrcholiť však bude NOV mesiaca, čo môže spôsobiť, že budete za volantom trošku nervóznejší. Pozor si dávajte zrána na lokálne hmly.

Noc

Dnešná noc bude prevažne oblačná, na niektorých miestach až zamračená so slabým dažďom, zhruba od stredných polôh môže aj slabo snežiť. Teplota do rána poklesne na 6 až nula stupňov.

Prvý marcový deň prinesie najmä na juh jarné denné teploty.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude spočiatku oblačno až zamračené, popoludní sa postupne vyjasní a teplota vystúpi na 10 - 14 stupňov.

Stredné Slovensko

Po ranných hmlách má byť aj na strednom Slovensku oblačné, na niektorých miestach až zamračené počasie s lokálnymi prehánkami. Popoludní sa aj tu vyčasí a teplota vystúpi na 7 až 14 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe našej krajine bude tiež spočiatku zamračené počasie s ojedinelým slabým dažďom. K večeru sa aj tu vyjasní. Teplota vystúpi na 7 až 11 stupňov.

Počasie na horách

počasie na horách bude zajtra spočiatku zamračené so slabým snežením, na podhorí to bude skôr slabý dážď, ale postupne by mali zrážky počas dňa ustávať. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude okolo -1 stupňa.

Biopredpoveď

Nedeľa by už mala byť na horách bez zrážok. Bio sa nám zajtra zlepší opäť na 2, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď počasia do stredy

Nedeľa bude celkom príjemná, po ranných hmlách bude prevažne polooblačno a teplo, 7 až 14 stupňov.

V pondelok môže z polooblačnej až oblačnej oblohy lokálne slabo spŕchnuť. Teplota sa bude pohybovať v intervale 8 až 13 stupňov.

V utorok sa opäť počasie zhorší, na viacerých miestach má pršať, na horách, vo vysokých polohách snežiť. Teplota vystúpi na 5 až 12 stupňov.

No a v stredu bude stále ešte zamračené a upršané počasie, na horách má snežiť. Teplota sa bude pohybovať od 5 do 11 stupňov. A teraz sa pozrime ako bude zajtra v Európe.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti