Je pre podnikateľov dôležitá bezpečnosť zamestnancov?

Bezpečnosť zamestnancov
Zdroj: TV NOVINY

Podceňovanie bezpečnosti zamestnancov sa vám môže vypomstiť.

Na Slovensku sa napriek nevyhovujúcim podmienkam zvyšuje počet podnikateľov, ktorí idú len za cieľom získať čo najväčší zisk. Niekedy však zisk nie je všetko. Ak si idete za svojim cieľom, dopracujete sa k nemu. Treba len vyvíjať aktivitu a netváriť sa ako mŕtvy chrobák a čakať, že všetky problémy razom pominú.

Cestu k úspešnému začiatku podnikania si uľahčíte napríklad kúpou s.r.o. spoločnosti. Na Slovensku nebudete mať problém nájsť spoločnosť, ktorá vám zabezpečí kompletný a hlavne rýchly predaj s.r.o. Vyhnete sa tak akémukoľvek zdržaniu a kope papierovačiek a úradných vybavovačiek.

Bezpečnosť zamestnancov sa nevyplatí zanedbávať

Dôležitejšie je ale zabezpečenie bezpečnosti zamestnancov. Mnohí podnikatelia sa snažia ušetriť na všetkom možnom, až zabúdajú na to, že bezpečnosť zamestnancov môže byť ohrozená. Viaceré hliníkové úchytky vo výrobných halách nedržia, stroje vypovedajú, odevy sú už zničené a obuv je nevyhovujúca. Prečo ale šetriť na zdraví zamestnancov? Myslite na to, že nezabezpečenie starostlivosti o zamestnancov vás môže v konečnom dôsledku výjsť niekoľkonásobne viac. Stačí iba, aby vás prišla navštíviť kontrola.

Buďte preto na pozore. Ani špičkový ďalekohľad vám v tomto prípade nepomôže. Čo je dôležitejšie, keď nie zdravie?

Osvetlenie na pracovisku

Zrak je veľmi dôležitý zmyslový orgán. Ak chceme pracovať, musíme si ho chrániť. Pri práci ohrozujúcej zrak je dôležité používať ochranné okuliare. Okrem ochranných okuliarov si musíte všímať kvalitu osvetlenia skladov a výrobných hál. Je dôležité, aby ste si prezreli hodnoty, ktoré vyšli pri meraní osvetlenia priestorov, v ktorých sa pohybujú vaši zamestnanci. V prípade, že osvetlenie, ktoré máte, nevyhovuje, dajte si vypracovať návrh LED osvetlenia.

Životnosť strojov a pomôcok pri výrobe

Ako už dobre vieme, dnes je všetko vyrábané na dobu záruky. Ak máte všetky dôležité tesnenia nefunkčné a stroje prestávajú pracovať tak, ako majú, je dôležité zvážiť rozhodnutie, či je dobré investovať do opravy alebo si kúpiť úplne nový stroj. Mnohokrát sa viac oplatí úplne nový stroj ako oprava. Preto dobre zvážte svoje rozhodnutie. Nefunkčný stroj môže totižto ohroziť zdravotný stav vášho zamestnanca.

Tip na záver: Nešetrite na ničom. Bezpečnosť a zdravie vašich zamestnancov je najdôležitejšia.

TV Noviny

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Podnikanie

Dôležité udalosti