Na diaľnici D1 pribudnú odstavné pruhy, NDS už pozná termín

Na diaľnici D1 pribudnú odstavné pruhy
Zdroj: TV Markíza

Ak sa vám pokazí auto, na D1 ste odkázaný len na odstavné ostrovčeky. V prípade nehôd majú problém sanitky aj záchranári.

Diaľnica D1 medzi Bratislavou a Trnavou si minulý víkend znova vyžiadala ľudský život. Vodič dodávky narazil do odstaveného vozidla diaľničiarov.

Muž zrejme doplatil na nepozornosť. Ručička tachometra sa po náraze zastavila vraj na 140-tke. Táto nehoda však ukazuje aj na ďalší problém - chýbajú odstavné pruhy.

Diaľnica D1 je stále provizórnou stavbou

Ak sa vám pokazí auto, na D1 ste odkázaný len na odstavné ostrovčeky. V prípade nehôd majú problém sanitky aj záchranári. Uplynulý víkend ho mali aj diaľničiari. V jednom smere sa prevrátil kamión a keď chceli nehodu odpratať, vraj sa nedokázali dostať na miesto. Preto odstavili vozidlo v najbližšom pruhu v opačnom smere. No vodič dodávky si ich zrejme nevšimol. Na tachometri mal vraj 140-tku.

Dopravný analytik Ján Bazovský upozorňuje, že v úseku Bratislava- Trnava a späť je premávka takmer vždy hustá a preto by sme mali byť ešte veľmi opatrní a mať oči na stopkách. Faktom je, že už takmer 7 rokov jazdíme po nedokončenej diaľnici - bez riadnych odstavných pruhov a s obmedzenou rýchlosťou. Na tomto úseku sa za ten čas stali desiatky nehôd.

Diaľničiari zmenu chystajú

Národná diaľničná spoločnosť plánuje dostavať nové a odstavné pruhy na úseku Bratislava -Triblavina na prelome rokov 2018/2019.

Dovtedy jazdite opatrne a ak máte s autom nejaký problém, odstavte ho, označte, privolajte pomoc a radšej sa od neho vzdiaľte do bezpečia za zvodidlá.

Viac sa dozviete v reportáži.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trnava

Dôležité udalosti