Kapitán lode, ktorá havarovala na Dunaji pri Vojke, mal v krvi alkohol, tvrdí minister

Loď, ktorá havarovala pri Vojke.
Loď, ktorá havarovala pri Vojke. Zdroj: HaZZ

Plavidlo narušilo pravý breh Dunaja.

Na Dunaji havarovala výletná loď so 150 ľuďmi na palube. Pri obci Vojka narazila do hrádze a údajne ju poškodila.

Loď sa plavila pod švajčiarskou vlajkou.

Zdroj: HaZZ

Po nehode prišlo zle kapitánovi lode a musel byť prevezený do nemocnice v Dunajskej Strede.

Minister dopravy Árpád Ersek, ktorý prišiel na miesto nehody povedal, že u kapitána zistili prítomnosť alkoholu v krvi.

Loď nemala podľa Érseka závažné poškodenia, a tak ďalej pokračovala v plavbe smerom na Budapešť. Na palube sa nachádzalo 150 ľudí, z toho asi 50 členov bola posádka, potvrdil minister životného prostredia László Sólymos (Most-HÍd). Nikto sa nezranil, nebola potrebná evakuácia.

Zdroj: HaZZ


Plavidlo narušilo pravý breh Dunaja. "Je prerazená horná asfaltová vrstva, tiež izolačná vrstva až po štrk," priblížil Sólymos. Rozsah poškodenia teraz budú na brehu zisťovať pracovníci vodohospodárskej výstavby. Bude musieť byť znížená hladina vody, nebezpečenstvo však podľa Sólymosa nehrozí.Výletná loď je v Komárne, polícia vypočúva zainteresovaných
Výletná loď, ktorá narazila do hrádze pri obci Vojka nad Dunajom v okrese Dunajská Streda, sa momentálne nachádza v Komárne. "Policajti tam vypočúvajú zainteresované osoby," povedala pre TASR trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Polícia preveruje okolnosti, ktoré predchádzali nárazu lode. Škoda na hrádzi je podľa nej v sume 50.000 až 60.000 eur. Celú vec rieši ako podozrenie zo všeobecného ohrozenia.

"Do nemocnice sme prijali občana rumunskej národnosti, ktorý je pravdepodobne kapitánom lode," povedal pre TASR Tomáš Kráľ, hovorca spoločnosti Svet zdravia, pod ktorú spadá dunajskostredská nemocnica. Tam prišiel podľa neho v sprievode polície. Podrobil sa krátkemu vyšetreniu, nepotvrdili sa u neho zranenia. "Absolvoval tiež dychovú skúšku, výsledky z nej dostane polícia. Rumuna z nemocnice prepustia, "keďže nie je dôvod na hospitalizáciu", odvezú ho v sprievode polície.

Zábery z dronu
Na portáli YouTube sa objavilo video autora UAV ROBOTIX, ktorý k nemu pridal nasledovné vyhlásenie: Autor záznamu - súkromná osoba si plne uvedomuje možné právne následky, ktoré by mohli vyplývať z jeho publikovania. Toto konanie je však vo verejnom záujme obyvateľov dotknutej oblasti, aby bol jasný a nespochybniteľný rozsah poškodenia hrádze prívodného kanála Vodného diela Gabčíkovo, pre prípad že by zodpovedné orgány chceli túto udalosť zľahčovať... Zo záznamu je zrejmé, že poškodením asfaltového plášťa hrádze prichádza k masívnemu vyplavovaniu materiálu (štrk) z ktorého je hrádza vybudovaná. Videozáznam je v nezostrihanej podobe.


BRATISLAVA/TVNOVINY/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dunaj

Dôležité udalosti