Prehovoril otec Natálie zneužitej v Galante: Riaditeľ nás chcel podplatiť

Prehovoril otec Natálie zneužitej v Galante: Riaditeľ nás chcel podplatiť
Zdroj: TV Markíza

Podarilo sa nám skontaktovať aj s ďalšími matkami.

Slovenskom otriasa škandál, ktorý každým dňom naberá väčšie rozmery. Údajné sexuálne zneužívanie maloletých dievčat v súkromnom galantskom resocializačnom zariadení sa verejne prevalilo počas predchádzajúceho víkendu. Pre úrady však nie je ničím novým. Už pred rokom padli dve trestné oznámenia a dievčatá podali prvé svedectvá o tom, čo sa za múrmi ústavu malo diať. Pozrite si vývoj tohto prípadu od úplného začiatku.


V prípade zneužívania dievčat v resocializačnom zariadení v Galante krátko po zozbieraní výpovedí dievčat a ich rodičov nastal náhly zvrat. Rodičia všetkých detí, ktorí nás žiadali o pomoc, všetko popreli a prípad žiadali stiahnuť. Padli aj tvrdé obvinenia. Prečo? Čím viac sa o prípade vie, tým viac pribúda otázok.

Po tlačovej konferencii, ktorú zvolala poslankyňa Blahová, sme sa s matkou zneužitej Natálie skontaktovali opäť. Chceli sme vedieť, prečo sa tesne pred tým, ako sme chceli prípad medializovať, rozhodla ho stiahnuť. "Pán riaditeľ a jeho pani manželka nás znovu navštívili. Povedali nám, že máme okamžite tú Markízu odvolať, lebo oni sa boja o svoje meno, o poškodenie mena. Že im zoberú licenciu," povedala Natáliina mama.

Jej otčima sme sa spýtali, či vedel, že podpísal papier, na ktorom stálo, že naša redaktorka Kristína Kövešová mala hovoriť deťom, čo majú rozprávať. "Nie, neviem o tom, lebo ja som to nevidel, že by ste to urobila. Nevieme, čo sme podpisovali a vyzeráme ako hlupáci. Podpísali sme to, lebo nám dala Natálku a chceli sme mať pokoj, kľudný život," povedal nám Natáliin otčim.

Podarilo sa nám skontaktovať aj s otcom Natálie. "Deti sú tam zneužívané, nebola tam dobrá zdravotná starostlivosť, urážky, nadávali im do feťákov. Dieťa malo zdravotné problémy a povedali mu pre mňa za mňa zdochni. Ako to dieťa môže vnímať to, že ten zamestnanec to nemyslí tak, ako to povie, keď mu povie, že zdochni," hovorí otec.

Dodal, že riaditeľ sa mu priznal, že takto komunikujú s deťmi. "Aj chcel materiálne podplatiť. Išlo mu o to, aby sa kryli veci, ktoré sa tam dejú," prezradil Natáliin otec.

Podarilo sa nám skontaktovať aj s ďalšími matkami. Viac v reportáži Kristíny Kövešovej.BRATISLAVA/ Reflex

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galanta

Dôležité udalosti