Matka Natálie vypovedala: Terapeutovi mali prejsť rukami všetky dievčatá

Matka Natálie vypovedala: Terapeutovi mali prejsť rukami všetky dievčatá

Rodičia Natálie už šesť dní ani len netušia, kde ich dcéru presunuli.

Matka údajne zneužívanej Natálie v resocializačnom zariadení pre drogovo závislých v Galante dnes vypovedala dlhé hodiny na polícii v Trnave. S matkou chovankyne sa po policajnom vypočúvaní stretol kolega Roman Ruttkay.

Matka Natálie vyšla od policajného vyšetrovateľa po šiestich hodinách. Po viac ako roku si tak opäť musela spomenúť na hrôzu, ktorú jej dcéra opísala.

"Keď je niekto ako zamestnanec a má na starosti neplnoleté deti resp. 14- ročné dievča zneužije ju pod sľubmi , že bude chodiť Ježiško alebo niečo také. Je mi z toho zle a tento terapeut mám informácie, že prešli mu rukami skoro všetky dievčatá v tomto ústave," hovorí Natáliina mama.

V resocializačnom zariadení sme boli aj dnes. Klienti sú na liečebnom pobyte v Chorvátsku a vrátiť by sa mali v stredu. Natália tam ale nie je. Dočasne ju umiestnili do iného zariadenia. Rodičia vraj už šesť dní nevedia, kde ich dcéra je.

"Chceme vedieť kde je, no lebo človek si už rôzne veci namýšľa čo je s ňou," hovorí otec dievčaťa.

"Dopočula som sa, že voči mne majú obranu, čo budú používať. Že ja som tyran matka, manipulovali mi dcéru zrejme pod tabletkami mám podozrenie. Ako dieťa si zobrali zbraň. Už videli, že pred rokom som to stiahla, ale teraz sa už nestiahnem. Aj ľudia sa už ozývajú, čiže verím tomu, že tam toľkým ľuďom bolo ublížené, že to dobre dopadne tak ako má," hovorí Natáliina matka.

Do redakcie sa nám ozvala bývalá chovankyňa zariadenia dvadsaťročná Zuzana. Bola tam rok. Údajné neľudské správanie zažila na vlastnej koži.

"Nechovali sa k nám ako k ľuďom. Utiekli sme, prišli sme. Dali nám nejaké plachty jak voľajakým psychopatom. Zavreli nás do jednej miestnosti, kde nám vetrali vzduch raz za jeden deň. Personál tam bil klientov aj hokejkami tam, kde nebolo kamery," tvrdí bývalá chovankyňa.

Prípadom v galantskom zariadení sa polícia v Trnave intenzívne zaoberá a preveruje všetky výroky, ktoré odzneli v súvislosti s týmto prípadom.GALANTA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galanta

Dôležité udalosti