Domáce

Hrozí, že vám "vybielia" účet v banke. Chytajú SMS-sky

Bankový účet, výpis a karta
Zdroj: Shutterstock.com

Cez ne sa dostanú ku kódom.

Slovenská banková asociácia upozorňuje, že zlodeji sa v čoraz väčšej snažia "nabúrať" do SMS komunikácie medzi bankou a klientom. Ide o takzvaný phishing.

Škodlivý kód, ktorý sa dostane do počítača užívateľa, navedie klienta na webstránku, tváriacu sa ako stránka elektronického bankovníctva, prípadne upraví spôsob, akým prehliadač nainštalovaný na počítači užívateľa zobrazí legitímnu stránky internetbankingu.

"Následne pod zámienkou zvýšenia bezpečnosti si útočníci vyžiadajú od klienta nainštalovanie mobilnej aplikácie a zadanie vlastného mobilného telefónneho čísla, ktoré je po potvrdení zrejme odoslané neznámemu príjemcovi. Účelom aplikácie je zachytávať, resp. presmerovať SMS správy, ktoré klientovi zasiela banka," zhrnula hovorkyňa asociácie Monika Klobušická.

Zároveň odporúča ostražitosť. "Chceme klientov informovať a varovať ich, aby si dávali pozor a v žiadnom prípade si nesťahovali do svojich elektronických zariadení podozrivý softvér z akýchkoľvek neznámych internetových stránok," dodala.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Zdroj: TV Markíza,

BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.