Zrejme už vieme, koho vykopali pri Hrabušiciach. Prezradil to Mikuláš Černák

Za všetkým mal byť milenecký trojuholník.

Podľa Mikuláša Černáka tam zakopali muža, ktorého ešte pred 24 rokmi zastrelil jeho vtedajší kamarát. Za všetkým mal byť milenecký trojuholník.

Telo muža objavili policajti z Národnej kriminálnej agentúry pred takmer dvoma týždňami. Ležalo v lese nad obcou Hrabušice. Po prekopávaní tam zostali hlboké ryhy.

Hrob ukázal policajtom bývalý boss banskobystrického podsvetia. Bola to vraj prvá vražda, pri ktorej bol. Jeho advokát, František Polák, nám potvrdil, že je to muž, ktorého zastrelili ešte v roku 1992.

Zastrelený Ladislav Bojkún sa stal nepohodlný pre Černákovho vtedajšieho kamaráta Alojza Házyho. Ten sa vraj vo väzení dozvedel, že Bojkún má pletky s jeho ženou. Vylákali ho preto z domu v Liptovskej Tepličke a odviezli k lesu nad Hrabušicami. Tak to aspoň opísal Mikuláš Černák vo svojej knihe.

Dôstojný pohreb po 24 rokoch?

On a Miloš Kaštan ostali v aute. Po chvíli vraj počuli výstrel. Černák opísal, že vybehol z auta smerom, kde sa strieľalo. Stál tam už len Alojz Házy a Ladislav Bojkún ležal mŕtvy v jame. ´"Lojzo sa na mňa pozrel a a hovorí mi: „Ja som sedel aj za neho a ten potkan mi zatiaľ je..l ženu. Pomôž mi ho rýchlo zahrabať,"´píše sa v Černákovej knihe.

Policajti z NAKA nám zatiaľ oficiálne nepotvrdili, že obeťou je skutočne Ladislav Bojkun. Čakajú totiž na výsledky expertízy. Takéto skúmanie trvá aj niekoľko týždňov.

Alojz Házy, ktorý mal na muža strieľať, je už tiež mŕtvy. Otázne preto je, či bude vôbec niekto za túto vraždu pykať. Ak však analýza potvrdí, že pozostatky patria Ladislavovi Bojkúnovi, rodina ho bude môcť po 24 rokoch aspoň dôstojne pochovať.


HRABUŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti