Absurdná situácia v Ružinove. Vodičov uväznili na parkovisku betónové kvádre

Výjazd doslova zabarikádovali.
Zdroj: TV Markíza

Zmeškané schôdzky, termíny u lekára alebo pracovné stretnutia. A to len pre nemožnosť odísť vlastným autom z parkoviska.

Predstavte si, že ráno autom vojdete na otvorené parkovisko, zaparkujete a keď sa k nemu neskôr vrátite, neviete vyjsť von. Majiteľ pozemku, na ktorom parkovisko stojí, totiž zatarasil výjazd betónovými kvádrami. Takéto prekvapenie dnes popoludní čakalo na šoférov v bratislavskom Ružinove.

Zmeškané schôdzky, termíny u lekára alebo pracovné stretnutia. A to len pre nemožnosť odísť vlastným autom z parkoviska.

„Nebola tu žiadna značka zákaz vjazdu ani parkovacie rampy, ja som z Liptova, ja som prišla sem pracovne dneska. Ja tu bývam mesiac, teraz tam mám zaparkované auto, neviem sa odtiaľ dostať. Nebola tam žiadna tabuľa ani pozor zlý pes, alebo neparkujte, otvorená brána, tak sme si tu zaparkovali aj s kolegom a teraz idem cez plot," hovoria zarazení ľudia.

A presne tak aj mnohí vodiči urobili. Odsunuli kus plota a vyslobodili sa jazdou po trávniku. Nie všetci však mali toľko guráže. Podarilo sa nám spojiť aj s majiteľom pozemku, ktorý má však pre vlastníkov áut nevšedný odkaz.

„Tí ľudia, ktorí odtiaľ chcú odísť sa môžu poskladať na žeriav, odtiahnuť prefabrikát a môžu odísť," odkázal majiteľ.


Problémy s týmto parkoviskom sa ťahajú už roky. Priam luxusný priestor pre 107 áut odkúpil developer a už v minulosti chcel parkovisko spoplatniť. Narazil však na odpor obyvateľov.

Majiteľ tvrdí, že parkovisko ohradil a uzatvoril už niekoľkokrát.

„Čakáme na elektrickú prípojku, ktorú doteraz nemáme, takže nevieme ho spoplatniť, to parkovanie. Chceli sme to dať za veľmi prijateľných podmienok, no ale medzičasom demontovali rampy a vošli tam neoprávnene," dodáva majiteľ.

S pozemkom však má iné plány. Iba parkovisko z neho zrejme nebude. Momentálne sa pripravuje územný plán zóny a chcú tam presadiť zámer bytového domu.

Mestská časť Ružinov ešte o ničom nerozhodla, a tak sa obyvatelia verdikt dozvedia až neskôr.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Parkovisko

Dôležité udalosti