Prišli o tri deti, zrádza ich aj zdravie. Teraz dostali od života ďalšiu ranu

Ilustračné foto.

Oklamal ich dlhoročný priateľ.

Akoby peniaze vyhodili von oknom. Životom ťažko skúšaní dôchodcovia doplatili na prílišnú dôverčivosť. U rodinného priateľa si objednali bezbariérové dvere, no nedočkali sa ich. O peniaze však prišli.

Manželom Ivaničovcom z obce Čaka na južnom Slovensku osud ukazuje odvrátenú tvár. Tragicky prišli o tri deti a zrádza ich aj zdravie.

„Prekonal som štyri infarkty, potom som dostal cukrovku a museli mi amputovať časť nohy, preto som na vozíku," vysvetľuje Gabriel Ivanič.

Súrne potreboval vymeniť vchodové dvere za bezbariérové.

„Bolo to zložité, vždy keď po mňa prišla sanitka, nedalo sa trepať von," opísal.

Na výmenu dverí dostali príspevok od štátu. Ich dlhoročný priateľ - stavbár - im sľúbil, že dvere zoženie a vymení. Dohodli sa ústne. Zaplatili mu bezmála 1600 eur. Namiesto dverí sa vraj dočkali iba výhovoriek.


„Keď zhrabol peniaze, tak sa vytratil a už bolo po priateľstve," spomína s bolesťou v hlase.

Od podnikateľa chcú, aby im peniaze vrátil. Spočiatku spolu ešte komunikovali, no potom prestal telefón dvíhať. Boli nútení zavolať iného stavbára, aby im dvere zohnal a vymenil. Báli sa, že 6-mesačná doba, počas ktorej mali byť práce hotové, vyprší a o dotáciu prídu. No za dvere a práce museli zaplatiť znova. A to z vlastného.

„Zaplatili sme to z vlastného dôchodku, aj z toho čo sme mali odložené z minulého mesiaca, a máme splátkový kalendár," dodáva.

Právnik radí: „Ak sa dohadujete s firmou na nejakých prácach, buďte opatrní a majte radšej všetko čierne na bielom."

Chceli sme osloviť aj podnikateľa, na ktorého majú Ivaničovci ťažké srdce. Zháňali sme ho niekoľko dní. Na adrese uvedenej na webovej stránke firmy sme ho však nenašli. V mieste bydliska nám povedali, že odišiel pracovať do zahraničia. Telefóny má vypnuté. Nereagoval ani na naše esemesky či e-mail.

Nešťastní manželia podali na podnikateľa trestné oznámenie. Vyšetrovateľ aj prokurátor sa však zhodli v tom, že nie je dôvod začať trestné stíhanie. Ivaničovci sa však proti tomuto rozhodnutiu odvolali. Podľa právnika sa môžu manželia ešte domáhať svojich práv súdnou cestou. Po podaní žaloby sa budú znova podrobne skúmať práva a povinnosti oboch strán.

ČAKA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dvere

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.