Podpis kľúčového memoranda o preprave zemného plynu medzi ČR a SR sa odkladá

Predseda vlády SR Robert Fico a vľavo predseda vlády Českej republiky Bohuslav Sobotka
Zdroj: TASR

Ministri sa venovali dvojitej kvalite potravín, ktorá je veľmi dôležitou témou ako v SR, tak aj v ČR, na čo obe krajiny upozorňujú aj na úrovni EÚ.

Memorandum o spolupráci v oblasti prepravy zemného plynu medzi SR a ČR dnes zúčastnené strany nepodpíšu. Uviedol to pre TASR hovorca Ministerstva hospodárstva (MH) SR Maroš Stano po rokovaní medzi Petrom Žigom (Smer-SD), ministrom hospodárstva SR a Jánom Mládekom, ministrom priemyslu a obchodu ČR, ktoré sa v Bratislave konalo v rámci spoločného stretnutia predstaviteľov vlád SR a ČR.

"Predpokladaný podpis memoranda sa odsúva z procesných dôvodov a pre mierne upravenú formuláciu. Ministri sa k nemu vrátia v najbližšom období," zdôvodnil Stano. Predmetom bilaterálneho rokovania hospodárskych ministrov bola podľa Stana energetika a spolupráca v oblasti plynárenstva. "Rezonovali aj dozvuky minulotýždňovej neformálnej rady ministrov obchodu v Bratislave, najmä v súvislosti so spoločnou obchodnou politikou EÚ a dohodou CETA s Kanadou," doplnil hovorca MH SR.

Poľnohospodárski ministri SR a ČR, Gabriela Matečná (nominantka SNS) a Marian Jurečka, rokovali podľa hovorcu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Vladimíra Machalíka, najmä na tému nekalých praktík, ktoré sú aj v súčasnosti prioritou slovenského predsedníctva SR v Rade EÚ. Zároveň sa ministri venovali dvojitej kvalite potravín, ktorá je veľmi dôležitou témou ako v SR, tak aj v ČR, na čo obe krajiny upozorňujú aj na úrovni EÚ.

Treťou spoločnou témou rokovania bolo podľa neho označovanie potravín, teda pôvodu potravín - z ktorých krajín prichádzajú či už z EÚ, alebo mimo EÚ. "Vo všeobecnosti panovala medzi ministrami zhoda, problematiky sú veľmi podobné v SR aj ČR, vzhľadom na to, že v oblasti poľnohospodárstva sú si obe krajiny veľmi blízke," dodal Machalík.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme čr

Dôležité udalosti