Neznámi ľudia zúfalej matke s deviatimi deťmi kúpili byt. A naďalej jej pomáhajú

Gizka Oňová s rodinou
Gizka Oňová s rodinou Zdroj: TV Markíza

Matke trvalo 20 rokoch, kým sa odhodlala odísť od muža alkoholika, ktorý ju bil a týral.

Dobrotivosť aká sa dnes len tak nevidí. Matke s deviatimi deťmi kúpili neznámi dobrodinci trojizbový byt. Zľutovali sa nad nimi potom, ako rodinu navštívila naša televízna svokra Gizka Oňová a požiadala o pomoc pre nich na sociálnych sieťach.

Začalo sa to listom. Iba 12-ročná Lenka v ňom žiadala o pomoc pre svoju mamu a súrodencov. „Nemáme kde bývať, musíme po krízových centrách chodiť," píše sa v liste.

Dvadsať rokov sa trápila

Matke trvalo 20 rokoch, kým sa odhodlala odísť od muža alkoholika, ktorý ju bil a týral. Pripravil ju o zuby a na jedno ucho nepočuje. Po rozvode striedala s deťmi sociálne zariadenia, pobyt v nich bol však dočasný.

„Mám obavu, že bývanie nenájdem, a ak mi nepredĺžia zmluvu, že by som mohla o deti prísť a to by som ja už neprežila," hovorí matka Lenka a hneď pokračuje .„Keď hľadám bývanie automaticky povedia, to vadí toľko detí, že to neexistuje."

„Bola som šťastná, keď pani riaditeľka prisľúbila, že môžu ostať namiesto jedného mesiaca v krízovom centre až na rok," tvrdí televízna svokra Gizka Oňová.

Príbeh Lenky a jej deviatich detí sme spoznali pred tromi mesiacmi a dnes sme sa za nimi vybrali opäť. V ich živote sa totiž mnohé zmenilo, a to čo sa ešte prednedávnom javilo ako takmer nemožné, je teraz skutočnosťou.

„Trojizbový byt je to, veľký, je to väčší byt než som ja kedysi mala," opisuje svoj nový byt Lenka.

„Dobrí ľudia ma predbehli. To je jedno také obrovské šťastie," raduje sa Gizka Oňová.

„Vôbec ma nepoznali a kúpili mi byt, pekný veľký čin od nich, že pomohli," pokračuje Lenka.

A Lenke pomáhajú ďalej

Veľkodušní dobrodinci chcú zostať v anonymite. Pomohli Lenka so sťahovaním a byt chcú prerobiť, aby sa rodine žilo komfortne. Nehnuteľnosť zostáva v ich vlastníctve, náklady na bývanie bude platiť Lenka. Je pripravená zvládnuť to.

Byt je zariadený skromne, všetok nábytok Lenke darovali ľudia. Chladničku si kúpila za peniaze zo zbierky, ktorú iniciovala Gizka.

Deti jedávajú za stolíkom v obývačke, za tým istým si píšu aj domáce úlohy. Kuchynský stôl zatiaľ nemajú a v celom byte je iba jediná stolička.

„Chcem sa všetkým tým ľuďom poďakovať za to, že mi pomohli," ďakuje Lenka.

„Ja to považujem aj za úspech tejto relácie, lebo divák nie je hlúpy, divák nie je slepý, vycíti kto si to naozaj zaslúži, a tým ľuďom, ktorí jej darovali strechu nad hlavou, istotu a bezpečie ja prajem, aby sa toto ich dobro vrátilo pre nich stonásobne naspäť," uzavrela Gizka Oňová.BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Svokra

Dôležité udalosti