Peklo len niekoľko hodín od našej hranice. Tieto zábery trhajú srdce

Pred dvoma rokmi sa na východe rozpútala krvavá vojna.
Zdroj: Reflex

Naša redaktorka Kristína Kövešová sa išla osobne pozrieť do prvej vojnovej línie.

Myslíme si, že nám sa to stať nemôže a že vojnu uvidíme len cez televízne obrazovky, z pohodlia našich domov. To isté si mysleli aj naši ukrajinskí susedia. Pred dvoma rokmi sa na východe rozpútala krvavá vojna. Len niekoľko hodín cesty od slovenskej hranice v Doneckej oblasti sa dodnes bojuje. Naša redaktorka Kristína Kövešová sa išla osobne pozrieť do prvej vojnovej línie. Na vlastnej koži zažila, aké je to žiť na mieste, kde nepoznajú slovo mier.


Mesto duchov

Mnohé mestá, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti vojnovej línie, dýchajú prázdnotou. Tisíce ľudí z nich odišli. No nie všetci mohli alebo chceli opustiť svoje domovy. Tí, ktorí ostali, sa museli naučiť žiť v bezprostrednej blízkosti vojny. V noci nemôžu chodiť von, počas bojov sa schovávajú doma a ako hovoria, každý deň ďakujú Bohu, že prežili.


Aj takto vyzerá vojna

Nenávisť, krvavé boje, zničené mestá, zbombardované domy, zúfalstvo a strach nevinných ľudí. To je vojna. Len kúsok od Slovenska, u našich susedov na východe Ukrajiny sa dodnes bojuje. Kristína Kövešová nakrúcala v prvej vojnovej línií, streľba sa ozývala len niekoľko metrov od jej stanoviska.


Prosia len o jedno - mier

Od roku 2014 zomreli na východnej Ukrajine kvôli vojnovému konfliktu tisíce ľudí. Na oboch stranách nájdete zničené domovy, neúplné rodiny a zúfalých ľudí. Pastor, ktorému počas omše zabili jeho dvoch synovcov nám, so slzami v očiach povedal, že vrahom jeho chlapcov odpúšťa a prosí Boha o mier. Na východnej Ukrajiny je komplikovaná politická situácia. Každá strana si háji svoju pravdu. Ľudia si ale prajú jediné - mier!


BRATISLAVA/Reflex, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti