Milan Melník (75)

Milan Melník
Zdroj: SITA

Je občianskym kandidátom na post prezidenta republiky.

Narodil sa 9. mája 1938 v Košickej Novej Vsi. Vyštudoval Farmaceutickú fakultu Univerzity Komenského (UK) v Bratislave (1962). Po ďalšom štúdiu anorganickej chémie na Chemickotechnologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave získal postupne vedecké hodnosti. V roku 1993 ho vymenovali za profesora.

Nikdy nebol v žiadnej strane

Je svetovo uznávanou vedeckou osobnosťou, ktorú považujú za zakladateľa bioanorganickej chémie v bývalom Československu a na Slovensku. Napísal množstvo odborných publikácií a pôvodných vedeckých prác, ktoré sú uvedené v zborníkoch konferencií a sympózií doma i v zahraničí. Vychoval desiatky diplomantov a doktorandov v odbore anorganická a bioanorganická chémia.

Zdroj: TASR

Za svoju činnosť získal mnohé vedecké ocenenia. V roku 2008 mu prezident republiky udelil Rad Ľudovíta Štúra II. triedy.

V súčasnosti pôsobí na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave ako vedec a vysokoškolský pedagóg.

Nie je a ani nikdy nebol členom žiadnej politickej strany. V prezidentských voľbách v roku 2009 kandidoval tiež ako občiansky kandidát, ale s podporou Ľudovej strany - Hnutia za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS).

Milan Melník je ženatý, má jedno dieťa.

Viac informácií nájdete na stránke

BRATISLAVA/TASR, SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kandidáti

Dôležité udalosti