Radoslav Procházka (41)

Radoslav Procházka
Zdroj: TASR

Je občiansky kandidát.

Doc. JUDr. Radoslav Procházka, PhD. J.S.D., sa narodil 31. marca 1972 v Bratislave. Absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a právo študoval aj na Yale Law School v USA, kde v roku 2001 získal titul doktor právnych vied. Bol pedagógom na Univerzite Komenského v Bratislave a od roku 2000 vyučuje na Trnavskej univerzite.

Úspešná právnicka kariéra

Okrem pedagogickej práce sa venuje ochrane ľudských práv, pracoval ako právnik v pražskej pobočke veľkej americkej kancelárie, ako poradca Ústavného súdu SR a ako právny poradca Delegácie Európskej komisie.

V rokoch 2004-2006 zastupoval Slovensko pred súdmi Európskych spoločenstiev. Neskôr založil advokátsku kanceláriu, ktorá sa venuje otázkam ústavného, občianskeho a správneho práva. V rokoch 2007-2013 člen Predsedníctva Slovenskej advokátskej komory.

Zdroj: TASR

Na post poslanca Národnej rady SR kandidoval za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), to však vo februári 2013 opustil. Je podpredsedom parlamentného ústavnoprávneho výboru.

Radoslav Procházka je občianskym kandidátom na post prezidenta SR. Rozhodnutie kandidovať na post hlavy štátu oznámil v júni 2013 a v decembri 2013 predstavil svoj program.

Je ženatý, má dve deti.  

Viac informácií nájdete na stránke www.rado2014.sk

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kandidáti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.