Bola márnivá a zakladala si na výzore. Po tragédii tvrdí, že je lepší človek

Danielle Branch.
Zdroj: Twitter

Ješitné dievča, ktoré utrpelo popáleniny na 85 percentách tela tvrdí, že je rada, že sa jej to stalo. Vraj ju to urobilo lepším človekom.

Danielle Branch (30) z Maidstonu v Kente zažila skutočné peklo. Na Nový rok takmer zhorela zaživa v karavane. Napriek strašným zraneniam a zohavenému telu hovorí, že sa jej život zmenil k lepšiemu a strašná nehoda jej vrátila vieru v ľudskosť.

Tragédia sa odohrala 31. decembra 2015. Spolu s priateľmi z klubu karavanov 999 sa rozhodli spoločne stráviť Nový rok. Celá hrôza začala prebudením o 8.30 h ráno. Danielle spala v rodinnom karavane, keď zrazu začala cítiť plyn. Okamžite sa zobudila a začala kričať, aby sa zobudila aj jej matka a nevlastný otec, no jej chodidlá už medzitým boli v plameňoch.

Jej nevlastný otec Jez Clark (56) sa okamžite snažil otvoriť dvere, bola to osudná chyba, náhly nával kyslíku do vnútra, spôsobil explóziu, ktorá ho vymrštila na priľahlý pozemok. Danielle a jej matka Janet Clark (53) sa snažili z karavanu vyplaziť von.

V návale adrenalínu si vôbec neuvedomovala, ako na tom vlastne je. Keď sa dostala na trávu vedľa horiaceho torza karavanu, váľala sa po nej a snažila sa svoje telo uhasiť. Pri zúfalom úniku sa jej chytili aj šaty a spôsobilo jej to obrovské popáleniny takmer na celom tele. Jej matka „našťastie" utrpela popáleniny, len na nohách.

twitter

Keď na miesto pribehli ostatní členovia klubu, boli zhrození z obhoreného tela, ktoré na tráve ležalo. Okamžite zavolali záchranárov a tí ju museli prepraviť vrtuľníkom do nemocnice. Keď sa po celej krajine začalo vítanie Nového roka a spievanie novoročných piesní, Danielle stále zúfalo bojovala o svoj život v nemocnici London's Royal Chelsea and Westminster.

Lekári ju museli uviesť do umelého spánku a jej celé spálené telo bolo zabalené do obväzov tlmiacich následky popálenín. Potravu prijímala iba hadičkami. Toto neskutočné trápenie trvalo mesiace.

„Neuvedomovala som si, ako veľmi ma požiar doráňal, myslela som si, že jazvy sa stratia. Všetko sa zmenilo, keď som sa po troch mesiacoch v marci videla v zrkadle. Pohľad na moju tvár ma vydesil, bolo to oveľa horšie, ako som si dokázala predstaviť," spomína.

twitter

V zúfalej situácii však našťastie nezostala sama. Keď sa o prípade dozvedela modelka Katie Piper, ktorú zohavil jej bývalý priateľ kyselinou, navštívila Danielle, aby jej pomohla. Porozprávala jej o podobných ľuďoch a pomohla jej aj s platením dlhov, ktoré sa počas jej práceneschopnosti nahromadili. Danielle predtým pracovala ako account manager v Londýne, teraz pracovať nemohla.

Zdroj: Profimedia

Náhle si uvedomila, aké má vlastne šťastie, že je živá. Predtým bola márnivé dievča, pyšné na svoje krivky a jemné vlasy, teraz sa teší z toho, že jej zostali prsty a palce na nohách.

„Tak často súdime knihu podľa obalu, tak často lamentujeme nad svojím vzhľadom. Teraz som šťastná, že som slušný človek," dodala.

Svoj ťažký údel sa rozhodla využiť na pozitívnu vec a teraz pomáha nadácii Katie Piper, zaoberajúcej sa podobnými prípadmi. Informáciu priniesli MOGAZNEWS.

KENT/MOGAZNEWS

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti