To, čo našli v spadnutom lietadle pri Jakubovanoch, prekvapilo aj políciu

To, čo našli v spadnutom lietadle pri Jakubovanoch, prekvapilo aj políciu

Na druhý deň od leteckého nešťastia prišli na miesto aj znalci z leteckého úradu.

Bol to strašný pohľad, takto opisuje pád lietadla muž, ktorý ho našiel. Rumunský pilot hlásil do vysielačky problém s motorom. Túto situáciu už ale nedokázal vyriešiť.

Tento muž aj s policajnou hliadkou prehľadával pohorie Čergov. Tam sa totiž končila posledná stopa lietadla. Na strome si všimli červenú bundu. Už bolo jasné, že tu skončil posledný let 65-ročného rumunského pilota.

"Už sme videli úlomky, ako na smetisku. Hrozné to bolo. Nenormálne. A smrad tam bol od toho ako spadol motor do tej diery, išli odtiaľ výpary," opísal muž.

"Trosky lietadla boli rozhádzané v okruhu cca 300 metrov, tak isto aj telo pilota," potvrdil jeden zo zasahujúcich hasičov.

Na druhý deň od leteckého nešťastia prišli na miesto aj znalci z leteckého úradu. Tí zbierajú trosky z havarovaného lietadla, ktoré budú skúmať, a tak zisťovať možnú príčinu tragédie.

Leteckí vyšetrovatelia nechceli špekulovať o tom, čo sa vo vzduchu stalo. Zistili sme, že pilot mal problémy s motorom. Bol vo výške asi 6000 metrov a zároveň hlásil aj stav núdze.

"Mohla nastať situácia, že porucha motora mu nedávala dostatočný výkon, aby pokračoval v zamýšľanom lete. Musel klesať do oblačnosti, v ktorej sa mohla nachádzať námraza, mohol sa nabaliť ľadom a lietadlo stratilo svoje vlastnosti, a tak spadlo," vysvetlil pilot

Policajti našli na mieste rumunský cestovný pas a švédsky vodičský preukaze. Oba na meno pilota. Taktiež aj väčšiu sumu peňazí v hotovosti.


JAKUBOVANY/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti