Dievča trápilo príšerné akné. Toto je výsledok jej experimentu so stravou

Ashley trápilo príšerné akné.
Zdroj: Profimedia.sk

Zachránila ju tzv. banánová diéta.

Ashley Smaldinová (27) z Las Vegas trpela roky chronickým akné. Vyskúšala aj nemožné, nič jej nepomáhalo. V roku 2009 jej diagnostikovali aj intoleranciu na lepok. Začala preto experimentovať so stravou. Začala tým, že zo svojho jedálnička vylúčila lepok a cukor. Potom prešla na tzv. banánovú diétu, kedy okrem nich nekonzumovala nič iné. Jedla 20 banánov denne počas dvoch týždňov, píše metro.co.uk.

Jej akné bolo pred diétou tak strašné, že Ashley mala problém sa sama na seba pozerať.

Zdroj: Profimedia.sk

"Pracovala som v butiku a nemohla som sa pozrieť na seba do zrkadla," hovorí Ashley. "Moja koža bola tak červená a zapálená, nemohla som si na tvár dať ani mejkap, pretože ma to veľmi bolelo," opisuje svoje trápenie dievča. S kamarátkami nechcela chodiť von, úplne jej to zničilo sebavedomie.

Ashley postupne skončila u vegánstva. Dnes si dopraje iba čerstvú zeleninu a ovocie. Aj keď sa pokúsila do svojho jedálnička opäť zaradiť mäso, nedopadlo to dobre. Jej pleť sa opäť zhoršila. "Aj všetky moje zažívacie problémy sa vrátili, takže som si uvedomila, že musím prejsť na surové vegánstvo." Teraz sa chce so svojimi skúsenosťami podeliť aj s inými. Prevádzkuje vegánsku webovú stránku a ženám dáva rady v oblasti výživy, jogy a meditácie.


Zdroj: Facebook/Ashley Smaldino

LAS VEGAS/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti