Zisťovali sme, kedy sa jazdené auto oplatí kúpiť, ale aj predať

Zisťovali sme, kedy sa jazdené auto oplatí kúpiť, ale aj predať
Zdroj: TV Markíza

Medzi jazdenými autami sú obrovské rozdiely. V prvom rade záleží, ako sa na vec pozeráme.

Kúpa jazdeného auta je pre mnohých Slovákov stále jediná možnosť ako vlastniť vozidlo. Auto z bazáru však môže byť dobrá i zlá voľba. My sme zisťovali, kedy sa jazdené auto oplatí kúpiť, ale aj predať.

Ceny jazdených áut sú rôzne. Pre všetky však v podstate platia rovnaké pravidlá. Treba sa len vyznať. Ladislav Kurjan obchoduje s jazdenými autami 20 rokov. Tento biznis vraj prežíva výborné časy. "Čím ďalej je viacej áut a čím ďalej je väčší záujem o ne," potvrdil nám.

Medzi jazdenými autami sú obrovské rozdiely. V prvom rade záleží, ako sa na vec pozeráme. Či z pohľadu majiteľa, ktorý chce auto predať, alebo kupca, ktorý po nejakom túži. "Najrýchlejšie na cene strácajú nové autá," tvrdí Kurjan. Vozidlo má polovičnú cenu po troch rokoch. Najazdených maximálne 90-tisíc kilometrov.

Pocit z dobrého obchodu má aj Peter. Limuzínu dovezenú zo zahraničia si zaobstaral v banskobystrickom bazári.

"Auto má tri roky. Malo skontrolovaných 42-tisíc kilometrov. Pôvodne nové vozidlo stojí cez 35-tisíc a ja som ho zohnal a tuná kúpil a prihlásil za 16-tisíc," hovorí Peter.

Na zánovnejšie auto treba samozrejme viac peňazí, a tu sa odzrkadľuje, aká je solventnosť Slovákov.

"V Bratislave sa najlepšie predávajú 2-3 ročné autá. Zvyšok Slovenska obľubuje podľa mojich skúseností 3 až 5 až 7-ročné autá," hovorí Kurjan.

No a na záver rada pre tých, ktorí chcú auto využiť čo najlepšie. "Kúpiť si nové auto a prejazdiť na ňom 200-tisíc kilometrov za 10 rokov," dodáva Kurjan.BANSKÁ BYSTRICA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti