Domáce

V Rajeckej doline dusí ľudí neznesiteľný smrad. Čo je za tým?

smrad.jpg

Nemôžu vetrať a niektorí radšej ani nevychádzajú z domu.

Rajecká dolina je známa svojou krásnou prírodou a sviežim horským vzduchom. V týchto dňoch vás tam ale prekvapí obrovský neznesiteľný zápach. Ľudia nemôžu vetrať a niektorí radšej ani nevychádzajú z domu.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Zápach v Rajeckej Lesnej a okolitých dedinách vyráža dych. Neznesiteľný smrad sa šíri z okolitých polí kde je všade porosýpaný slepačí trus. Môže zato firma Agroregion z Rajca. Priznali sa, že na hnojenie použila slepačí hnoj, s ktorým nemala skúsenosti a ešte ho aj zle skladovali.


Hnoj roznášali na obrovské plochy. Celkovo ho bolo až okolo tisíc ton. Chybu urobili aj v tom, že ho nezaorali. Ľudí smrad dusí. No mnohých viac pohoršujú kostry zvierat. Firma Agroregión tvrdí, že uhynuté zvieratá vozí poctivo do kafilérie a s týmito kostrami nemá nič spoločné. Je to vraj „pozdrav" od konkurencie.

Firmu v najbližších dňoch navštívia kontrolóri, no a ľudia si musia ešte pár dní počkať kým zápach postupne vymizne. Firma, ktorá zápach spôsobila sa ľuďom ospravedlnila a sľúbila, že podobné faux pas sa už opakovať nebude.


RAJECKÁ DOLINA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti