Tri zaručené tipy na nanášanie špirály

Ilustračná snímka.
Zdroj: Mike Laptev/shutterstock.com

Pri rannom strese sa vám môže stať, že v chvate si síce namaľujte mihalnice, ale v zápätí si ich rozmažete.

Milé dámy, ruku na srdce. Viete si namaľovať mihalnice špirálou bez toho, aby ste si nerozmazali farbu? Veríme, že niektoré z vás majú také skúsenosti ako profesionálne maskérky.

Pri rannom strese sa vám môže stať, že v chvate si síce namaľujte mihalnice, ale v zápätí si ich rozmažete. Preto máme pre vás tri zaručené rady ako si naniesť maskaru a nerozmazať si ju.

Štetinky sú dôležité

Nie každá z nás má ideálne mihalnice, a preto by sme sa pred kúpou špirály poradiť s odborníkmi.

Všeobecne platí, že ak horné mihalnice si maľujeme na deň, oboje na večerné líčenie. Toto pravidlo by malo platiť aj vtedy, ak máte krátke alebo svetlé mihalnice.

Dôležitú úlohu pri výber špirály zohrávajú aj štetinky. Krátke vám zhusťujú mihalnice od korienkov a dokážu ich obaliť dokonale farbou.  Dlhé štetinky ich dokážu predĺžiť, zhustiť a oddeliť až po končeky.

Tri kroky k dokonalým mihalniciam

- začnite s maľovaním spodných mihalníc. Vyhnete sa tak rozmazávaniu farby.

- farbu vždy nanášajte smerom od vonkajšieho kútika oka smerom dovnútra.

- štetčekom pohybujte smerom tam a späť

Nezabudnite, že by ste si mali naniesť maximálne dve vrstvy. Ak si chcete riady predĺžiť, farbu si naneste iba na končeky. Robte to zvislým smerom a druhú vrstvu, po zaschnutí prvej, naneste klasickým spôsobom - teda od korienkov.

Vyschla vám špirála? Stačí teplá voda

Ak kupujete špirálu, vždy si pozrite zloženie, aby ste náhodou nedostali silnú alergickú reakciu. Platí to hlavne vtedy, ak je v nej lanolín a prírodný vosk. Radšej si kúpte takú, kde sú tieto látky syntetické. Rovnako alergickú reakciu môžu vyvolať farebné pigmenty.

Ak sa vám rozmazáva, možno za to môže vaša mastná pleť. Stačí keď tieto miesta pred namaľovaním prepudrujete.

Okrem klasických riaseniek môžete mať v kozmetickej taštičke aj vodeodolnú. Jej používanie má tiež svoje pravidlá. Je ideálna na leto napr. pri plávaní v bazéne alebo mori. Nie však na každodenné používanie, pretože mihalnice zaťažuje. A mali by ste si ju odmaľovať prostriedkom na olejovej báze.

Zdroj: Shutterstock.com

Nezabúdajte, že životnosť maskary je maximálne šesť mesiacov a nemali by ste ju počas používania tzv. pumpovať. Dostáva sa do nej totiž vzduch a rýchlejšie vám vyschne.

Ak sa vám to stane a nestíhate si pre pracovné povinnosti kúpiť novú, máme pre vás prvú pomoc. Zatvorenú špirálu vložíte spodnou časťou do hrnčeka s horúcou vodou, aby sa trošku uvoľnila farba. Pozor! Nie je to všeliek, pomôže vám to iba na pár namaľovaní.

A rada na záver. Špirálu  z očí odstránite bežným spôsobom, odličovacím mliekom, micelárnou vodou alebo detskou vlhčenou vreckovkou.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.