Samsung vyzýva majiteľov Galaxy Note 7: Prestaňte ich používať!

Zákazník si prezerá nový smartfón  Galaxy Note 7
Zákazník si prezerá nový smartfón Galaxy Note 7 Zdroj: TASR

Batérie niektorých telefónov totiž explodovali počas nabíjania a stalo sa tiež, že telefón dokonca začal horieť.

Juhokórejský koncern Samsung Electronics dnes úplne zastavil predaj smartfónov Galaxy Note 7. A vyzval majiteľov týchto telefónov, aby ich prestali používať, kým nevyšetrí prípady vznietenia batérií. To vyvoláva špekulácie, že Samsung stiahne svoj vlajkový smartfón z trhu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Obchodníci v USA a v Austrálii už v pondelok (10.10.) zastavili predaj aj výmenu modelov Galaxy Note 7. A letecké úrady zakázali ich používanie na palubách lietadiel po tom, ako pre dym z tohto smartfónu museli v USA minulý týždeň evakuovať cestujúcich z lietadla.
Juhokórejský výrobca dnes oznámil, že požiadal všetkých predajcov na celom svete, aby stiahli telefóny Note 7 z pultov a zastavili aj ich výmenu.


Koncern má veľké problémy s najnovším smartfónom. Batérie niektorých telefónov totiž explodovali počas nabíjania a stalo sa tiež, že telefón dokonca začal horieť. Samsung pritom v uplynulých rokoch investoval obrovské sumy do marketingu a budovania značky Galaxy. Dúfal, že nový smartfón mu pomôže zvýšiť náskok pred najväčším konkurentom Apple.

Samsung v septembri zvolal na výmenu 2,5 milióna smartfónov Galaxy Note 7. So zvolávaním musel začať len dva týždne po uvedení nového modelu na trh.

Spoločnosť oznámila, že spolupracuje s úradmi na vyšetrovaní problému. Samsung najnovšie ponúka majiteľom Note 7 ich výmenu za úplne iný telefón, alebo refundáciu.
Rozhodnutie koncernu úplne stiahnuť nový smartfón z predaja vyvoláva pochybnosti o jeho systéme kontroly kvality. Môže mu spôsobiť obrovské finančné škody a ohroziť jeho reputáciu.

Analytici odhadujú, že trvalé ukončenie predaja Note 7 môže vyjsť Samsung na 17 miliárd USD (15,23 miliardy eur) a poškodiť povesť jeho ďalších produktov v očiach zákazníkov.

SOUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Samsung

Dôležité udalosti