Samsung začal ponúkať klientom v Singapure vrátenie peňazí za Note 7

Samsung Galaxy Note 7
Zdroj: TASR

Dôvodom sú problémy s prehrievaním a vznietením batérií Note 7, či dokonca s horením telefónu.

Juhokórejský Samsung dnes začal ponúkať klientom v Singapure vrátenie peňazí za smartfón Galaxy Note 7. Prípadne si môžu vybrať iný model a spoločnosť im uhradí cenový rozdiel. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najväčší výrobca mobilných telefónov na svete totiž tento týždeň oznámil, že zastavuje výrobu aj predaj problematických smartfónov, sotva dva mesiace po uvedení nového modelu na trh. Dôvodom sú problémy s prehrievaním a vznietením batérií Note 7, či dokonca s horením telefónu.

Samsung dnes vo svojom vyhlásení uviedol, že rokuje s telekomunikačným operátorom v Singapure aj s obchodnými partnermi o detailoch vrátenia peňazí, prípadne výmeny telefónov za iný model.

Nikto si zatiaľ netrúfa odhadnúť, či klienti po škandále s Note 7 budú chcieť iný telefón od juhokórejského výrobcu. Podobný scenár by však mal koncern ponúknuť klientom aj na ostatných trhoch.

Samsung pritom uviedol Note 7 na trh len nedávno (10. augusta) a mal konkurovať novému iPhonu 7, ktorý jeho rival Apple začal predávať v septembri.

SINGAPUR/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Telefón

Dôležité udalosti