Chcete zarábať bez veľkej námahy? Tu je zopár rád

Peniaze - ilustračná foto
Peniaze - ilustračná foto Zdroj: shuterstock.com

Stráviť osem až 20 hodín v práci nie je jediný spôsob, ako zarobiť.

Ak ste niekedy premýšľali, ako si kreatívne zarobiť bez väčšieho úsilia, máme pre vás zopár rád, ako na to. Oblasť biznisu sa môže na prvý pohľad zdať zložitá, ale na svete je mnoho ľudí, ktorí prišli k peniazom len vďaka svojej vynaliezavosti. Stačí byť originálny a vidieť šancu aj tam, kde spočiatku nie je jasná. Prečítajte si, aké rady k tejto téme priniesol Business Insider.

Začnite blogovať

Jedným zo spôsobov, ako ľahko prísť k peniazom je založiť si blog. Nepotrebujete na to žiadnu špeciálnu investíciu. Kúpte si vlastnú doménu a vytvorte obsah, ktorý ľudí zaujme. Skúste vymyslieť niečo, v čom ste špecialista. Napríklad, ak ste účtovník, ktorý pomáha podnikom s daňami, ponúknite svoje rady online. A keď sa vám podarí získať pevnú základňu čitateľov, môžete začať zarábať promovaním produktov a služieb iných firiem na stránke. Podniky vám dokonca môžu platiť za reklamu na blogu. Na Slovensku takto funguje mladá blogerka z východu Alex Kováčová, ktorá už niekoľko rokov vedie cestovateľský blog.

Ponúknite trhu vlastný produkt

Ak ste odborníkom v určitej oblasti, vytvorte produkt a posuňte svoje znalosti ďalej. Napíšte internetovú knihu alebo natočte sériu videí, ktoré ponúknete zákazníkom. Tento spôsob je časovo náročnejší, no výsledok stojí za to. U nás takto zarábajú kreatívci, ktorí tvoria videá o tom, ako sa ľahšie učiť alebo ponúkajú online doučovanie matematiky. Spôsobov je veľa, len musíte mať nápad.

Ste umelec? Získajte honorár cez Youtube

S youtubermi sa na Slovensku roztrhlo vrece. Teraz však nemáme na mysli klasické vlogovanie. Youtube ponúka priestor aj umelcom. Ste nadaný muzikant, herec či spevák? Ukážte talent svetu! S počtom stúpajúcich vzhliadnutí a odberov vám potom môže na účet nabiehať aj pravidelný honorár.

Predajte zbytočnosti

Máte doma staré veci, ktorých sa chcete zbaviť? Predajte ich na internetových stránkach ako eBay či Bazoš. Tento jednoduchý trik vám do vrecka môže dostať zopár eur navyše, niekedy možno viac, ako by ste čakali. Laura Rosová z Veľkej Británie zarobila predajom nepotrebných predmetov dokonca viac ako 30-tisíc libier (33 250 eur) . A to má len 20 rokov.

Prenajmite nehnuteľnosť

Vďaka stránkam ako Airbnb môžete prenajať svoj dom alebo byt. Napríklad, pokiaľ ste na dovolenke. Alebo si na tých pár dní jednoducho nájdete iný nocľah. Ak sa vám to zdá príliš šialené a nebezpečné, prenajmite garáž, parkovacie miesto alebo nepoužívanú kanceláriu. Budete mať slušný príjem bez toho, aby ste museli vynakladať nejakú snahu.

Investujte do akcií

Investovanie na akciovom trhu je už dlho známym spôsobom, ako prísť k pasívnemu príjmu. Teraz je to vďaka internetu ľahšie ako kedykoľvek predtým. Buďte však opatrní. Investovanie je o riskovaní. Predtým, ako sa do toho rozhodnete ísť, sa poraďte s odborníkom.

Najmite si niekoho, kto urobí biznis za vás

Možno by vám to nikdy nenapadlo, ale zamestnajte niekoho, kto bude biznis robiť za vás. Napríklad založte malú firmu na tvorbu webstránok alebo službu na venčenie psov. Kreativite sa medze nekladú. Namiesto toho, aby ste tie služby vykonávali vy, však zamestnajte ďalšiu osobu. Príjem si potom rozdeľte podľa dohody. Môžete si tak pekne privyrobiť.

NEW YORK/jd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zárobok

Dôležité udalosti