Ministerstvo práce už má vyjadrenie od Čistého dňa

Vedeniu Čistého dňa bola pôvodne daná štvordňová lehota na vyjadrenie.

Na základe odporúčania akreditačnej komisie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny zo dňa 14. 9. 2016 začalo ministerstvo práce, ako správny orgán vo veciach akreditácií 16. 9. 2016 konanie o zrušení akreditácie galantskému Resocializačnému stredisku Čistý deň.

V najbližších dňoch by malo byť už známe , či resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante, bude fungovať aj naďalej. Krátko poobede Ministerstvu práce sociálnych vecí a rodiny prostredníctvom advokátskej kancelárie doručili vyjadrenie galantského zariadenia k návrhu na odobratie akreditácie.

Ministerstvo práce dnes pre TV Markíza potvrdilo, že už disponuje vyjadrením strediska ku konaniu o zrušení jeho akreditácie.

"Dnes bolo nášmu ministerstvu prostredníctvom advokátskej kancelárie doručené vyjadrenie RS Čistý deň. S týmto vyjadrením bude následne oboznámená akreditačná komisia," povedala Barbora Petrová z tlačového odboru ministerstva.

Teraz je na ťahu akreditačná komisia, ktorá rozhodne, či resocializačné zariadenie po rokoch zatvoria alebo nie. Čistý deň čelí podozreniam zo sexuálneho zneužívania detí.


BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galanta

Dôležité udalosti