Samsung očakáva masívne straty zisku do konca roku

Študenti na výstave skúšajú Samsung Electronics Galaxy Note 7.
Zdroj: TASR/AP

Už začlenil náklady spojené s prerušením predaja Galaxy Note 7 do revidovaného odhadu hospodárskych výsledkov za 3. kvartál

Juhokórejský koncern Samsung Electronics dnes oznámil, že očakáva masívne straty zisku v tomto aj v 1. kvartáli 2017 pre problémy so smartfónom Galaxy Note 7. Informovala o tom agentúra DPA.

Koncern odhaduje, že prerušenie výroby Note 7 a zastavenie predaja odkrojí z jeho prevádzkového zisku 3,5 bilióna wonov (2,79 miliardy eur) v 4. kvartáli tohto roka a v 1. štvrťroku 2017.

Samsung už začlenil náklady spojené s prerušením predaja Galaxy Note 7 do revidovaného odhadu hospodárskych výsledkov za 3. kvartál, ktoré zverejnil 11. októbra. Dnes ale uviedol, že pokles tržieb bude podľa jeho odhadov pokračovať a negatívne sa odrazí na výsledkoch firmy aj v nasledujúcich dvoch kvartáloch.

Negatívny vplyv firma odhaduje na zhruba 2,5 bilióna KRW v 4. kvartáli 2016 a približne 1 bilión KRW v 1. štvrťroku 2017.

Najväčší výrobca mobilných telefónov na svete tento týždeň oznámil, že zastavuje výrobu aj predaj nového smartfónu, sotva dva mesiace po jeho uvedení na trh. Dôvodom sú problémy s prehrievaním a vznietením batérií Note 7, či dokonca s horením telefónu.

Samsung pritom začal s predajom Note 7 len v auguste, no už v septembri musel zvolať na výmenu 2,5 milióna smartfónov.

Koncern v uplynulých rokoch investoval obrovské sumy do marketingu a budovania značky Galaxy. Dúfal, že nový smartfón mu pomôže zvýšiť náskok pred Apple.

Samsung znížil odhad zisku za 3. kvartál na 5,2 bilióna kórejských wonov z pôvodne očakávaných 7,8 bilióna KRW, a odhad tržieb na 47 biliónov KRW zo 49 biliónov KRW.
(1 EUR = 1251,86 KRW)

SOUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zisk

Dôležité udalosti