Samsung odškodní dodávateľov za straty spôsobené s Galaxy Note 7

Galaxy Note 7
Galaxy Note 7 Zdroj: AP

Koľko to Samsung bude celkovo stáť, nebolo zverejnené.

Samsung odškodní svojich dodávateľov v súvislosti s výpadkami spôsobenými zastavením predaja telefónu Galaxy Note 7. Informovali o tom agentúry Reuters a RTTNews. Koncern chce plne zaplatiť všetky vyrobené dielce pre Galaxy Note 7, uviedol dnes Samsung. Pokiaľ ide o ešte nevyrobené komponenty, Samsung zaplatí dodávateľom náklady na materiál plus odškodnenie. Náhrada škôd by mala prebehnúť rýchlo. Koľko to Samsung bude celkovo stáť, nebolo zverejnené.

Juhokórejská vláda a centrálna banka sa predtým s obavami vyjadrili o negatívnych vplyvoch na domácu ekonomiku, ktoré môže spôsobiť zastavenie predaja Galaxy Note 7. Samsung stiahol svoj vlajkový mobilný telefón z trhu po necelých dvoch mesiacoch od uvedenia.

Dôvodom bolo riziko vznietenia telefónu. K úplnému zastaveniu predaja viedlo to, že horieť začali aj telefóny, ktoré koncern vymenil v rámci zvolávacej akcie. Samsung okrem toho uvažuje o tom, že dodávateľom zadá objednávky na komponenty pre iné modely, aby zmiernil dôsledky stiahnutia problémového modelu Galaxy Note 7.

SOUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galaxy note 7

Dôležité udalosti