Domáce

Na bločkovej lotérii zarobil najmä štát. Má podozrivo veľa peňazí

Bločková lotéria
Zdroj: TV Markíza

Obchodníci sa už boja štátu nepriznať prijatú DPH.

Bločková lotéria spoznala výhercu Super Jackpotu. Kým bežní Slováci sa musia uspokojiť s cenami od 100 do 10-tisíc eur, štátna kasa si polepšila o desiatky miliónov!

Obchodníci sa už boja štátu nepriznať prijatú DPH. Každý ústrižok prihlásený do lotérie je totiž vstupenkou pre daňových kontrolórov.

Slováci sa naučili pýtať si v obchodoch bločky z registračných pokladníc. Výsledok? Ministerstvo financií hlási, že má podozrivo veľa peňazí.


Popri bločkovej lotérii pomáhajú štátu aj nové pravidlá pri vracaní DPH obchodníkom. Plnšie účty daňových úradov majú zlepšiť hospodárenie vlády aj budúci rok. Oproti plánu bude o 178 miliónov eur viac. Rozpočet pre budúci rok je už len v parlamente.

Vláda sa bude pomalšie zadlžovať, milióny rozdelí do oblastí, ktoré mala naplánované so stratami. Napriek tomu opozícia takto vynovený návrh rozpočtu nepodporí.

Zaplátať dieru vo verejných financiách sme sľúbili v Bruseli. O šesť rokov by naši politici mali vedieť viesť krajinu len s tými peniazmi, ktoré im na to vyčleníme. Zastaví sa tak zadlžovanie.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.