Spotrebitelia v USA pripravujú hromadnú žalobu na Samsung

Samsung
Zdroj: TASR

V žalobe aktuálne zatiaľ nejde o riziko vznietenia telefónu.

Samsung má v USA po škandále s telefónom Galaxy Note 7, ktorý sa prehrieval a horel, ďalší problém. Americkí spotrebitelia pripravujú hromadnú žalobu na koncern. Informovala o tom agentúra DPA.

V žalobe aktuálne zatiaľ nejde o riziko vznietenia telefónu. Traja spotrebitelia z amerických štátov Nevada, Kalifornia a Pennsylvánia sa sťažujú na to, že po prvom ohlásení programu zvolávania telefónov a začiatkom ich výmeny ubehli tri týždne.

To znamená, že spotrebiteľom počas tohto času zostali potenciálne nebezpečné prístroje, zatiaľ čo naďalej museli platiť svoje telefónne paušály. Za to požadujú odškodnenie. Sťažnosť podaná na súde v New Jersey ešte len musí získať status hromadnej žaloby.

Samsung v USA predal približne 1 milión prístrojov modelu Galaxy Note 7. Spoločne s vymenenými telefónmi sa sťahovanie týka až 1,9 milióna smartfónov. Juhokórejský koncern chcel modelom Galaxy Note 7 konkurovať iPhonu 7 od Apple. Minulý týždeň sa ho rozhodol úplne stiahnuť z trhu. Dôvodom bolo, že horieť začali aj vymenené prístroje.

NEW JERSEY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Samsung

Dôležité udalosti