Mladík tvrdí, že ho šikanuje polícia kvôli osobnej pomste

Mladík tvrdí, že ho šikanuje polícia.
Mladík tvrdí, že ho šikanuje polícia. Zdroj: TV Markíza

Polícia to však vidí inak.

Mladík tvrdí, že ho polícia šikanuje. Bezdôvodne mu vraj hliadka opakovane vzala doklady a evidenčné značky od vozidla, ktoré používa aj na prevoz invalidnej matky. Je presvedčený, že ide o takzvanú osobnú pomstu. Polícia to však vidí inak.

Posledný incident sa stal minulú sobotu. Michal tvrdí, že sedel asi hodinu doma, keď si spomenul, že v aute zabudol tašku s nákupom a liekmi. „ V tom čase prišli policajti, prišiel ku mne a oslovil ma menom pán Vedrödy, predložte doklady," opisuje incident sťažovateľ Michal Vedrödy.

Potom ho požiadali, aby sa podrobil dychovej skúške. Tvrdil, že nešoféroval, no nechcel robiť problémy a radšej fúkal. „Spomínanú udalosť naozaj evidujeme, avšak s obsahom, ktorý je v značnom rozpore s informáciami, ktoré uvádza samotný sťažovateľ," uviedla pre TV Markíza košická krajská hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia tvrdí, že muža spozorovali už počas jazdy na neďalekej ulici. Mali podozrenie, že je pod vplyvom alkoholu. Aj keď mladík nenafúkal, auto podľa polície šoféroval. Celý incident mal končiť, keď mu pre nesprávny rozmer pneumatík chceli vziať evidenčné čísla od auta. „ Opýtal sa, či si ich dám dole, ja že nie, natiahol si rukavice a s celou silou arogantne naštvane vytrhol tabuľky aj s držiakmi," hovorí pán Michal.

Predposlednú skúsenosť mal Michal s policajtmi z neďalekej stanice na konci leta. Keď mu ako vraví vzali doklady pre prasklinu na zadnom okne. Takto ho s prelepeným zadným oknom nasnímala policajná kamera. Mladík sa domnieva, že za všetkým je osobná pomsta za staršiu sťažnosť na políciu, pre ktorú mal prísť jeden z príslušníkov o prácu. Sťažnosť podala jeho invalidná mama, keď jej po vážnom páde z vozíka vraj nepomohli okoloidúci policajti.„Ja neviem, prečo mi nepomohli, išli okolo, odišli a hotovo, videli ma, pravdaže ma videli," opisuje udalosť Michalova matka.

Rodinu potom navštívil aj inšpektor. Kvôli ich sťažnostiam vraj prepustili jedného staršieho vedúceho. Polícia nás ale informovala, že nemá vedomosť o prepustení príslušníka policajného zboru v tejto súvislosti.

Polícia priznala, že mladíkov byt navštevovala častejšie a to pre rôznu trestnú činnosť a priestupky. Ak správny orgán uzná dotknutú osobu vinnú aj zo skutku, ktorý je predmetom tohto konania, do jeho karty vodiča pribudne už 19. záznam o uložení blokovej pokuty.


KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti