Mečiar: Som Slovák, ktorý od 4. storočia pre Slovensko urobil najviac

Vladimír Mečiar
Zdroj: TASR

Mečiar pripustil, že niekto zo SIS mohol mať prsty v únose Michala Kováča ml.

Vladimíra Mečiara si pamätáme ako veľmi sebavedomého politika. Pred pár rokmi sa stiahol do úzadia a na verejnosti sa veľmi neukazuje. Český portál Idnes.cz s ním zverejnil rozhovor a z guráže mu vôbec neubudlo.

Pozrite sa, som Slovák, ktorý toho od 4. storočia pre Slovensko urobil najviac. A jediný, ktorý za tú dobu dokázal vytvoriť samostatný štát," povedal pre portál Mečiar. Zároveň dodal, že za jeho vlád sme šli najrýchlejším tempom a mali sme republiku v najlepšom stave zo všetkých stredoeurópskych štátov.

Na margo Michala Kováča ml., syna bývalého prezidenta uviedol, že o jeho únose vopred nevedel a ani s ním nemal nič spoločné. "Bol som žiadať v Rakúsku o to, aby ho vrátili späť na Slovensko," zdôraznil Mečiar.

Na otázku, či bol únos prezidentovho syna dielom Lexovej Slovenskej informačnej služby, Mečiar uviedol: "Na to nie sú dôkazy, ale nevylučujem, že o tom niekto zo SIS vedel."

Vladimír Mečiar sa vyjadril aj k migračnej kríze, Tvrdí, že nejde o žiadny veľký problém. „V 90. rokoch utekali ľudia pred vojnou z Juhoslávie, takže nič nového. Na Slovensku žije 13 národností, Slováci žijú v zahraničí. S tým sa treba vyrovnať," zdôraznil.

Bývalý predseda vlády prezradil aj to, čo robí v súčasnosti. Podľa jeho slov sa venuje pestovaniu sliviek, jabĺk a už šesť rokov chová ovce.


BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Mečiar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.