Ikea na východe tak skoro nebude

IKEA
IKEA Zdroj: Shutterstock.com

Milovníci výrobkov tohto švédskeho gigantu sa však môžu tešiť na novú formu predaja. Na Slovensko príde na jar.

Švédsky nábytkársky gigant IKEA stále neupustil od možnosti, že chce svoj obchod rozšíriť na východ Slovenska. Pred týždňom denník Korzár informoval, že Švédi si už vybrali lokalitu a tvrdil, že nový obchod by mal vzniknúť v Prešove.

Riaditeľ IKEA pre Česko, Slovensko a Maďarsko Marek Felt v rozhovore pre dennikn.sk však túto informáciu poprel. Povedal, že firma vidí potenciál pre stavbu obchodného domu v Košiciach, tak skoro to však nebude.

"Klasický obchodný dom v Košiciach v roku 2018 stopercentne nebude," reagoval na otázku kedy je reálny termín otvorenia. Momentálne firma hľadá pozemok pre prípadnú výstavbu. Predajňa by bola menšia ako v Bratislave, mala by 25-tisíc metrov štvorcových. Felt konštatoval, že už rokujú o nejakých lokalitách, hoci pripustil isté nedostatky.

Podľa jeho slov na obrate v bratislavskom obchode sa podieľajú ľudia z východného Slovenska asi štyrmi percentami.

Felt však potvrdil, že IKEA chce na jar budúceho roku spustiť online predaj, fungovať by mal na rovnakom princípe ako u našich západných susedov - Česku. Zákazník si vyberie tovar, zaplatí ho a rozhodne sa, či mu ho firma dovezie alebo si ho vyzdvihne.

BRATISLAVA/dennikn.sk, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti