Turistické chodníky vo Vysokých Tatrách uzavrú v najbližších dňoch

Turistické chodníky v Tatrách uzavrú.
Turistické chodníky v Tatrách uzavrú. Zdroj: TASR

Ostanú uzavreté až do 15. júna 2017.

Z dôvodu ochrany tatranskej prírody, najmä kamzíka a svišťa, bude v Tatranskom národnom parku od 1. novembra platiť sezónna uzávera časti turistických chodníkov. Tie ostanú uzavreté až do 15. júna 2017.

"Uzavreté budú turistické chodníky končiace na vrcholoch tatranských štítov s výnimkou Slavkovského štítu, ktorý je podľa návštevného poriadku prístupný v čase mimo snehovej pokrývky. Uzavreté budú turistické chodníky prechádzajúce tatranskými dolinami s výnimkou dolín, v ktorých sa nachádzajú vysokohorské chaty s celoročnou prevádzkou. V čase snehovej pokrývky je uzavretá aj časť tatranskej magistrály medzi Popradským plesom a Sliezskym domom," informoval námestník riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku (ŠL TANAP) Maroš Petrík.

Podľa jeho slov je to veľmi všeobecné zhrnutie, návštevníkom Vysokých Tatier preto pred plánovanou túrou odporúčajú oboznámiť sa detailnejšie s Návštevným poriadkom TANAP-u.
"Na turistických chodníkoch s celoročnou prevádzkou v čase snehovej pokrývky ŠL TANAP-u zabezpečia zimné tyčové značenie," dodal Petrík.

POPRAD/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tatry

Dôležité udalosti