Domáce

Zajtra nás čaká premenlivé počasie. Potešia nás príjemné teploty?

Hmla počasie
Zdroj: shutterstock

Pozrite si, ako bude.

Družica

Oblačnosť sa bude postupne sťahovať zo strednej Európy do južnej a vládu v najbližších dňoch nad počasím aj u nás prevezme výbežok tlakovej výše, ktorý k nám bude zasahovať od severovýchodu

Zrážky

Zrážok zajtra na našom území nebude veľa, ak sa vyskytne niekde slabý dážď, tak najmä na severe, na horách bude slabo snežiť, no a nie je vylúčené, že spŕchne aj na krajnom juhozápade.

Teplota

Teploty zostanú aj zajtra vysoké. Zasahovať k nám bude teplotné pásmo od desať do pätnásť stupňov. Chladnejšie bude len na severe, kde sa bude teplota pohybovať zhruba od päť do desať stupňov.


Vietor

Vietor zajtra s najväčšou pravdepodobnosťou zosilnie. Veterno bude najmä na juhozápade a juhovýchode, kde bude chladný severný vietor dosahovať v nárazoch rýchlosť okolo 55 kilometrov za hodinu, čo je prudký nárazový vietor.

Noc

V noci bude oblačno až zamračené, na mnohých miestach môže slabo spŕchnuť, zhruba od nadmorskej výšky 1000 metrov to môže byť slabé sneženie. Teplota poklesne na šesť až mínus dva stupne.

Predpoveď na zajtra

Na západe krajiny bude spočiatku oblačno s ojedinelým slabým dažďom, ale postupne sa vyčasí až na polooblačno. Opäť má byť teplo okolo jedenásť až pätnásť stupňov.

Spočiatku oblačné až zamračené počasie, najmä na severe aj so slabým dažďom bude zajtra aj na strednom Slovensku, ale aj tu sa postupne vyčasí. Na severe bude chladnejšie, a to štyri až sedem stupňov, ale na juhu až do štrnásť stupňov.

Na východnom Slovensku bude podobné počasie, teda zrána oblačno až zamračené, v severných okresoch lokálne aj spŕchne, ale neskôr sa obloha aj tu vyjasní. Teplota vystúpi na päť až desať stupňov.

Hory

Na horách, teda najmä na podhorí rátajte s hmlami a lokálnymi prehánkami, ktoré môžu byť zhruba od stredných polôh snehové. Aj tu sa počasie zlepší. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude okolo nuly.

Bio

Bio-predpoveď zostáva zajtra na dvojke, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V piatok bude prevažne polooblačno s tým, že v ranných hodinách sa môžu ešte vyskytnúť ojedinelé prehánky.

Od soboty už má byť pekne s rannými hmlami. Na severe sa bude v týchto dňoch pohybovať teplota okolo tri až sedem stupňov, na juhu má byť do štrnásť stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.