Medzi Veľkým Mederom a Komárnom sa zrazil kamión s osobným vlakom

Pohľad na predné časti kamiónu a osobého vlaku po zrážke.
Zdroj: HaZZ

Vo vlaku cestovalo celkom 20 ľudí, šesť utrpelo ľahké zranenia, dvaja ľudia sú ťažko zranení.

Dnes ráno o 08.13 h sa zrazil kamiónom s osobným vlakom Regiojet, v ktorom cestovalo 20 ľudí. Nešťastie sa stalo v obci Zemianska Olča, okres Komárno pri cintoríne na železničnom priecestí.

Vážne zranenia utrpel jeden z cestujúcich a 41-ročný vodič nákladného auta z Maďarska, ktorý prevážal obilie.

Podľa hovorcu spoločnosti RegioJet Aleša Ondrůja pri nehode bola poškodená súprava vlaku, ktorá sa po zrážke vykoľajila. Spoločnosť zabezpečila náhradnú autobusovú dopravu a odvoz cestujúcich.

Pre dočasne nezjazdnú trať bude podľa Ondrůja dochádzať k meškaniu spojov. Cestujúcich budú v úseku Zemianska Oľča - Komárno prepravovať autobusy.

Ako tvnoviny.sk informovala Zuzana Farkašová z Prezídia HaZZ na boli hasiči z Kolárova, Veľkého Medera a Komárna i evakuačný autobus HaZZ z Nitry.


Za posledné obdobie mal RegioJet dve nehody vlakov. Na rovnakej trase ako dnes sa 16. septembra vlak spoločnosti RegioJet na priecestí vo Veľkom Mederi zrazil s kamiónom. Vlaková súprava, v ktorej sa malo viesť 35 ľudí, sa okrem posledného vozňa pri nehode vykoľajila, zranilo sa celkovo 15 ľudí. Havarovaný kamión zostal po zrážke prevrátený v záhrade priľahlého domu. Po nehode zostal rušňovodič zakliesnený vo vlaku, hasiči ho museli z kabíny vystrihovať. Rušňovodič podľahol (7. 10.) v nemocnici následkom vážnych zranení. Pri zrážke sa zranilo 37 ľudí.

Ďalšia nehoda sa stala 16. marca 2015, keď sa podvečer na bratislavskej Hlavnej stanici vykoľajil vlak IC 405 súkromného prepravcu RegioJet. K vykoľajeniu došlo o 17.32 h pri natláčaní prázdnej vlakovej súpravy na 14. koľaj. Vykoľajilo sa viacero vozňov súpravy. K zraneniu osôb nedošlo, vlak bol v tom čase prázdny.

ZEMIANSKA OLČA/zg, TASR, Marek Šilhavík

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.