Test kukuričných lupienkov. Sú naozaj také zdravé?

Kukuričné lupienky
Zdroj: tn.cz

Ktoré by odporučila výživová terapeutka.

Kukuričné ​​lupienky, corn flakes, raňajkuje veľa ľudí. Sú skutočne také zdravé, ako sa hovorí? A ktoré by odporučila výživová terapeutka? Pozrite sa na výsledky testu.

Zdroj: tn.cz

V ďalšom teste redakcia TN.cz porovnávala kukuričné ​​lupienky. Corn flakes tentoraz zhodnotila nutričná terapeutka Věra Boháčová z Fóra zdravej výživy, ktorá detailne preskúmala ich zloženie.

" Medzi kukuričnými lupienkami, ktoré sú v našej obchodnej sieti, nie je taký rozdiel, aby sme mohli jednoznačne tvrdiť, ktoré sú najlepšie, a ktoré najhoršie. Hodnoty sú veľmi podobné s tým, že môžeme hodnotiť podiel kukuričnej zložky, ktorá je u všetkých výrobkov takmer rovnaká a pohybuje sa od 91 do 94 percent. Vždy tam je potom pridaný cukor a soľ, prípadne ďalšie zložky, " prezradila Boháčová. " V našom teste zhodnotíme koľko a aké informácie výrobcovia na obaloch uvádzajú, " dodala.

Boháčová rozdelila osem testovaných výrobkov do dvoch skupín. " Do prvej by som zaradila výrobky S - Budget, Goody, Tesco a Emco. Na obaloch týchto výrobkov sú uvádzané veľmi podrobné hodnoty. Ostatné výrobky tieto informácie neuvádzajú, preto by som ich zaradila do druhej skupiny, " povedala.

Zdroj: tn.cz

1. - 2. miesto: Tesco value Cornflakes3. miesto: Goody Corn flakes

Zdroj: tn.cz

4. miesto: S-Budget Corn-Flakes

Zdroj: tn.cz

5. miesto: Penny Cornflakes

Zdroj: tn.cz


6. - 7. miesto: BONAVITA Cornflakes

Zdroj: tn.cz


6. - 7. miesto: Albert Quality Corn Flakes

Zdroj: tn.cz


8. miesto: Clever Cornflakes

Zdroj: tn.cz


" Na posledné miesto by som dala lupienky Clever. Príliš informácií sa na obale nedozvieme. Chýba tam podiel kukuričnej zložky, chýbajú informácie o tom, koľko je tam cukru, nasýtených mastných kyselín, vlákniny alebo sodíka, " povedala Boháčová.

PRAHA, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.